Jump to content

legalizacija parkinga


TamaraS

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Možete li dati odgovore na par pitanja, vezano za legalizaciju parkinga koji je u vlasništvu svih suvlasnika zgrade u kojoj živim.

 

Gdje mogu vidjeti, koji zakon i sl. da se navode točne dimenzije koje parkirno mjesto mora imati da bi se moglo to provesti u gruntovnici? Znam da je 2.5 puta 5 metara, ali gdje to formalno piše?

 

Također, ako je parking takav da naprosto nisu zadovoljeni te minimalne dimenzije, što se može napraviti po tom pitanju da mi međusobno podijelimo ta mjesta i da se može to nekako legalizirati u gruntovnici? Kao vrt ili nešto?

 

Kakve prijedloge imate?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje mogu vidjeti, koji zakon i sl. da se navode točne dimenzije koje parkirno mjesto mora imati da bi se moglo to provesti u gruntovnici? Znam da je 2.5 puta 5 metara, ali gdje to formalno piše?

 

U Normi HRN.U.S4.234 koja je preuzeta od JUS-a iz 80-ih i u onome bitnijem, odredbama prostornog plana.

 

Također, ako je parking takav da naprosto nisu zadovoljeni te minimalne dimenzije, što se može napraviti po tom pitanju da mi međusobno podijelimo ta mjesta i da se može to nekako legalizirati u gruntovnici? Kao vrt ili nešto?

 

A što je to u naravi? Travnjak, šljunak, beton? Kako se uopće sad vodi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam predodžbu kako taj beton izleda, ali svejedno sumnjam da bi to prošlo kao vrt. No, kako god bilo (vrt ili PM), bez izrade etažnog elaborata ili dopune postojećeg (isto tako i MU) nečete moći provesti vašu namjeru.

 

Pogledajte svakako što propisuje PP, po Normi treba biti minimalno 2,3x4,8, a večina PP ako imaju propisano, 2,5x5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija