Jump to content

Visi sud od Visokog trgovackog suda?


Kres7787

Preporučene objave

Postovanje ljudi,

 

Izgubio sam slucaj na trgovackom sudu i zalba na visokom trgovackom sudu mi je pala. Narucio sam auto, dao kaparu 7000 EUR i auto nisam nikad dobio, niti pravnu zadovoljstinu vec dakle cisto jos jedan šamar.

 

Da ne ulazim dublje u detalje, jer niti ne smijem, da li mi moze neko reci da li postoji visi sud od Visokog trgovackog suda ili sam ja dakle zavrsio sa ovom pricom?

 

Zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Redovna revizija Vrhovnom sudu RH ako je vrijednost pobijanog dijela presude preko 500.000,00 kn ili izvanredna revizija ako su ispunjeni uvjeti za izvanrednu reviziju. Uvjete vam neću ovdje objašnjavati jer vam za podnošenje revizije ionako treba odvjetnik ili punomoćnik s položenim pravosudnim ispitom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi najbolje znate kolika je vrijednost spora,pa imajući u vidu Ljubino izlaganje,ako je vrijednost spora niža od propisane za redovnu reviziju,to je sasvim izvjesno da će ista biti odbačena kao nedopuštena,što daje za učinak da se takva poduzeta pravna radnja sa vaše strane neće smatrati djelotvornim pravnim lijekom,slijedom čega gubite pravo da svoja prava tražite pred Ustavnim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

@Matrix: Zahvaljujem na odgovoru. Ako je tuzba i zatim zalba pala, i sad imam 21000kn troskova za platiti, kolike su sanse da ce netko konacno skuziti sta su ovi lopovi izveli? I kolike troskove na padu ustavne tuzbe mogu ocekivati?

 

Pozdrav,

 

@G-man: Da to vjerujem da nam je i bio glavni slucaj protiv njih. Ali nisam nikakav expert sa pravom.

 

Zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kolike troskove na padu ustavne tuzbe mogu ocekivati?

 

Trošak ustavne tužbe je 5.000,00 kn (plus PDV ukoliko je odvjetnik u sustavu PDV-a).

 

@G-man: Da to vjerujem da nam je i bio glavni slucaj protiv njih. Ali nisam nikakav expert sa pravom.

 

Ali u tom slučaju bi se vodio i kazneni postupak, a spominjete samo ovaj trgovački spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pocetnih 5000kn troska su svi troskovi koje bi morao platiti i u slucaju pada ustavne tuzbe?

 

Ono sto je posebno zgodno je da je ta firma koju ne smijem da spomenem u zatvaranju. Ne rade vec godinama ali su u nekom pasivnom obliku jos prisutni. Da sam ja uspio dobiti slucaj, dobio bih nista osim zadovoljstine. Sa obzirom da je moja firma jos ziva, ja u ovom slucaju moram platiti.

 

Kompletno sam promasio sa odvjetnicima jer sam otisao preko obiteljske preporuke kod njih, a strucnost im je u sasvim drugom sektoru. Ustavnu tuzbu nisu ni spominjali vec su i rekli da je to to sada i da ne mogu dalje nista napraviti.

 

Meni je ovo vrlo zgodno iskustvo u zivotu, ali kakve nam se to stvari desavaju u Hrvatskoj da netko moze tako nesto izvesti i dobiti jos pare na kraju. Zahebat i mene i sud. Hebemu..

 

Zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija