Jump to content

Privatna tužba


remba031

Preporučene objave

Imam par pitanja u vezi privatne tužbe dakle u policiji su djelo koje sam napravio kvalificirali kao javni red i mir, a podnositelj je to kvalificirao kao napad na život i tijelo(radi se o jednom udarcu) te je podnositelj također izjavio da se hrvao sa mnom pa se ja pitam kako mu je uopće dopušteno podnositi takvu tužbu kada je svima jasno što se dogodilo?

Čak mi je napismeno dostavljeno da je podnositelj mene "svladao",a sada me tuži da sam mu ugrozio život.Nema niti jednu ozljedu.

 

Malo mi je i nejasno što mi je sudac danas rekao da mi neće biti dodijeljen odvjetnik(ja nemogu platiti odvjetnika nezaposlen sam), a radi se o ozbiljnoj optužbi.Mogu li ja braniti sam sebe u takvom slučaju?

 

I kada sam napravio taj prekršaj(javni red i mir) bio je 10. mjesec, a nisam uopće pozvan na prekršajni sud zbog toga.Sudac je rekao da bi bilo dobro ako bi mu uspio donijeti broj postupka ali postupak nije još ni pokrenut.Zanima me da li možda smeta ta tužba ili su me morali pozvati bez obzira na tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, javni red i mir na prekršajnom - ovisno o gužvi na sudu nije čudno da to traje i više mjeseci, pa i preko godine dana (i duže). Dobit ćeš poziv i na ročištu ćeš vidjeti što i kako.

 

Što se tiče ove tužbe, ovo nam opet ne govori ništa. Jesu li te tužili za kazneno djelo tjelesne ozljede ili se radi o nekoj drugoj vrsti privatne tužbe? I u jednom i u drugom slučaju, da, može te tužiti, ali na sudu će se dokazati je li nastala ozljeda ili nije i jesi li ti za nju odgovoran.

 

Spominje li se u prekršajnoj prijavi i ta ozljeda ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polazim od pretpostavke da se radi o kaznenom postupku.

 

Malo mi je i nejasno što mi je sudac danas rekao da mi neće biti dodijeljen odvjetnik(ja nemogu platiti odvjetnika nezaposlen sam), a radi se o ozbiljnoj optužbi.Mogu li ja braniti sam sebe u takvom slučaju?

 

Možete se braniti sami.

 

I kada sam napravio taj prekršaj(javni red i mir) bio je 10. mjesec, a nisam uopće pozvan na prekršajni sud zbog toga.Sudac je rekao da bi bilo dobro ako bi mu uspio donijeti broj postupka ali postupak nije još ni pokrenut.Zanima me da li možda smeta ta tužba ili su me morali pozvati bez obzira na tužbu?

 

Kao što je Drot objasnio, to je procedura, a ja ću nadodati samo da se radi o dva različita postupka - prekršajnom i kaznenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija