Jump to content

Molim pomoc oko trgovine


jux97

Preporučene objave

Poštovani kolege,

prije svega, novi sam na forumu te Vas molim da se tema premjesti po potrebi.

Zanima me sljedeće:

imam nekolicinu proizvoda sa logotipom firme koja proizvodi cigarete, radi se o nekoliko sunčanih naočala koje bih htio prodati preko interneta.

e sad, zanima me kakva je situacija obzirom da je reklamiranje cigareta zabranjeno, sto ako prodajem na ebay-u?

prodajom tih proizvoda nikako ne želim reklamirati duhanske proizvode već na najnormalniji nacin prodajom nesto zaraditi.

moje pitanje je smijem li ja to?, oce li biti problema?

Koliko vidim, prodaju se i majice i upaljaci i slicna roba s logotipima duhanske industrije.

konkretno me brine KZ i Zakon o spriječavanju uporabe duhanskih proizvoda, molim hitan odgovor!

S poštovanjem,

Jux97

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nešto prodajete preko oglasnika kao privatna osoba, nitko vas ne može ganjati da reklamirate cigarete jer je na proizvodu logo tvrtke.

Dozvolite da malo karikiram ekstremnijim primjerom: Ako prodajete primjerak 'Mein Kampfa' iz 1938. sa kukastim križem na naslovnici i osobnim potpisom autora, vi ne reklamirate čovječuljka s brčićima i njegovu šovinističku ideologiju nego prodajete kolekcionarsku knjigu.

 

Prije će vas netko nagaziti ako se otkrije da se bavite takvom prodajom i utajujete porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nešto prodajete preko oglasnika kao privatna osoba, nitko vas ne može ganjati da reklamirate cigarete jer je na proizvodu logo tvrtke.

Dozvolite da malo karikiram ekstremnijim primjerom: Ako prodajete primjerak 'Mein Kampfa' iz 1938. sa kukastim križem na naslovnici i osobnim potpisom autora, vi ne reklamirate čovječuljka s brčićima i njegovu šovinističku ideologiju nego prodajete kolekcionarsku knjigu.

 

Prije će vas netko nagaziti ako se otkrije da se bavite takvom prodajom i utajujete porez.

Sto se tice utaje poreza, ako prodajem na ebay necu imati problema, paypal izdaje racune, znaci sve je legalno.

Znaci kolege, sto se tife loga niti jedan zakon me ne sprijecava? A ina li koji da me stiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbunjuje u smislu žiga (trademarka), na navedenoj strani stoji:

"... confuse buyers about the source of goods ... or confuses buyers into believing that the seller is affiliated with, sponsored by or endorsed by the trademark owner ..."

 

Naočale se spominju i ovdje.

Kolega, bojim se da Vas ne razumijem.

ja sam vlasnik robe i roba je original, znaci nikakav falsifikat marrke ili logoa,

sto mislite pod tim?

sto predlazete i ima li nesto sto biste ucinili u mojoj situaciji?

zahvaljujem na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbunjuje nešto što nije jasno, ili što dovodi u zabludu...

 

Savjet? Pa, pripazite što kupujete, nemojte sami stavljati logo...

Kupljeno original i potpuno legalno, logo ne mislim stavljati sam kolega, to bi bio falsifikat, ja jamcim za origialnost proizvoda.

zasto bi nekoga dovele naocale za suncanje s takovim logoom u zabludu?

u krajnjoj liniji, ja nisam pravna nego privatna osoba koja pošteno prodaje proizvod, sve je po slovu zakona.

mene jedino zanima smijem li ja to jer je ipak to logo firme cigareta?

konkretno, rothmans williams renault.

i po kojem zakonu smijem ili ne te na koji se mogu pozvati u slucaju nejasnoca od strane kupaca ili e bay-a?

U hrvatskoj bi preko njuskala to islo kao privatna osoba ili ne ?

ponavljam, JAMCIM ZA ORIGINALNOST PROIZVODA!

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupljeno original i potpuno legalno, logo ne mislim stavljati sam kolega, to bi bio falsifikat, ja jamcim za origialnost proizvoda.

zasto bi nekoga dovele naocale za suncanje s takovim logoom u zabludu?

u krajnjoj liniji, ja nisam pravna nego privatna osoba koja pošteno prodaje proizvod, sve je po slovu zakona.

mene jedino zanima smijem li ja to jer je ipak to logo firme cigareta?

konkretno, rothmans williams renault.

i po kojem zakonu smijem ili ne te na koji se mogu pozvati u slucaju nejasnoca od strane kupaca ili e bay-a?

U hrvatskoj bi preko njuskala to islo kao privatna osoba ili ne ?

ponavljam, JAMCIM ZA ORIGINALNOST PROIZVODA!

HVALA!

??, kolege molim pomoc ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> zasto bi nekoga dovele naocale za suncanje s takovim logoom u zabludu?

 

Ne razumijem što je tu nejasno...

I što znači 'original' roba? Roba iz Kine može biti krivotvorina, iako je nitko nije zaplijenio, ni ocarinio (jer se radilo o maloj vrijednosti/količini). OPREZ!

 

Ako vam novac stiže preko PayPala, ne znam baš može li veći broj naočala proći pod čl. 9 st. 2 t. 2.4. primici od otuđenja osobne imovine Zakona o porezu na dohodak.

Ako imate promet preko 105.000kn onda može biti i 'dubinske analize' prema čl. 9 st. 1 t. 2 Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> zasto bi nekoga dovele naocale za suncanje s takovim logoom u zabludu?

 

Ne razumijem što je tu nejasno...

I što znači 'original' roba? Roba iz Kine može biti krivotvorina, iako je nitko nije zaplijenio, ni ocarinio (jer se radilo o maloj vrijednosti/količini). OPREZ!

 

Ako vam novac stiže preko PayPala, ne znam baš može li veći broj naočala proći pod čl. 9 st. 2 t. 2.4. primici od otuđenja osobne imovine Zakona o porezu na dohodak.

Ako imate promet preko 105.000kn onda može biti i 'dubinske analize' prema čl. 9 st. 1 t. 2 Zakona.

Kolega, roba je original u smislu da je proizvedena od strane nadležne tvrtke ROTHMAS koja je i vlasnik logotipa. ima li tu problema?

vrijednost robe nemože biti ništa više od 8.000 kn, jeli to problem?

molim odgovor "as soon as possible"

hvala1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija