Jump to content

Eos Matrix i njihovo uznemiravanje


ihorvat

Preporučene objave

Zanima me, da li je zakonski opravdano silno telefonsko uznemiravanje koje provodi firma EOS MATRIX nad dužnicima čija su dugovanja otkupili od banaka? Čitala sam slučaj u USA, kada je takvo ponašanje banke bilo osuđeno i sud je dodjelio odštetu osobi koja je uznemiravana, pa me zanima kakav je zakon u vezi toga u Hrvatskoj.

Jer ovo što radi EOS MATRIX je čisto horor i prelazi sve granice, to je čisto ugnjetavanje. Kažem im da pokrenu ovrhu, ali oni to ne žele, te nastavljaju telefonsko ugnjetavanje i silno slanje pismenih opomena na kućnu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost - zasada jeste.

 

Imate dva rješenja - ili blokirati njihove brojeve da vas uopće mogu kontaktirati odnosno ne javiti se u slučaju poziva, ili im dati do znanja da ćete protiv njih podnijeti kaznenu prijavu radi kaznenog djela nametljivog ponašanja (iako je uspjeh takve prijave vrlo, vrlo dvojben, ali možda sa psihološke strane pomogne).

 

S druge strane, dug je dug i morati ćete ga, prije ili kasnije, platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ono što je najgore od svega, pokušala sam se dogovoriti s njima i obročno otplaćivati dug. I tada telefonska represija nije prestajala, čini mi se da je bilo i gore. Npr. kad smo se dogovorili da ću platiti ratu 10-tog u mjesecu, oni bi me svaki dan do tada zvali i podsjećali da sam rekla da ću platiti 10-tog, zvali su čak i poslije 20h. Ispalo je da me manje maltretiraju nakon što sam odustala od dogovora:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ono što je najgore od svega, pokušala sam se dogovoriti s njima i obročno otplaćivati dug. I tada telefonska represija nije prestajala, čini mi se da je bilo i gore. Npr. kad smo se dogovorili da ću platiti ratu 10-tog u mjesecu, oni bi me svaki dan do tada zvali i podsjećali da sam rekla da ću platiti 10-tog, zvali su čak i poslije 20h. Ispalo je da me manje maltretiraju nakon što sam odustala od dogovora:-)

 

priznala si dug i dužna si ga platiti. sad mogu zafrkavati. zbog kamata dug raste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija