Jump to content

Otkazni rok i bolovanje - novi zakon 2015?


losos

Preporučene objave

Pozdrav.

 

pokrenio sam osobni zahtjev za raskid ugovora u Morh-u, pa me zanima kako mi je otkazni rok od dana predavanja zahtjeva 2 mjeseca, da li ako otvorim bolovanje u tom periodu utjece na otkazni rok.?

 

Naime, imam jos 10-ak dana do kraja tog otkacnog roka, iako nisam dobio nikakvo rijesenje vec sam dobio informaciju da me skidaju sa platne liste iako sam na bolovanju. Pretpostavljam da to zakonski nije dozvoljeno? Te mi je receno da zatvorim bolovanje od dana koji bi trebao biti zadnji dan rada(ta dva mjeseca)..

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si pokrenuo raskid ugovora o radu na osobni zahtjev onda ocito poslodavac smatra da za ta dva mjeseca koliki ti je otkazni rok i zelis otici, ako znas da ti je otkazni rok 2 mjeseca i znas od kad ti tece, znaci da si nekakvo rijesenje-odluku dobio.

Inace po ZOR-u ako si u vrijeme otkaznog roka otvorio bolovanje (privremeno nesposoban za rad) onda ti otkazni rok ne tece, ali najduze 6 mjeseci od pocetka otkaznog roka, nakon toga automatski nastupa otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si pokrenuo raskid ugovora o radu na osobni zahtjev onda ocito poslodavac smatra da za ta dva mjeseca koliki ti je otkazni rok i zelis otici, ako znas da ti je otkazni rok 2 mjeseca i znas od kad ti tece, znaci da si nekakvo rijesenje-odluku dobio.

Inace po ZOR-u ako si u vrijeme otkaznog roka otvorio bolovanje (privremeno nesposoban za rad) onda ti otkazni rok ne tece, ali najduze 6 mjeseci od pocetka otkaznog roka, nakon toga automatski nastupa otkaz.

 

Hvala na odgovoru.

Pretpostavio sam da je tako, no nazalost u morhu ti je otkazni rok konkretno za mene min 2 mjeseca pa do godine dana. I ne nisam dobio nikakvo rijesenje, jednostavno te drze u neizvjesti do zadnjeg dana. To su samo moje pretpostavke za ta dva mjeseca. I sto mi je sada ciniti ako dobijem otkaz dok sam na privremenoj nesposobnosti za rad? tuzba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nemogu ti danas dati rijesenje da ti sutra nastupa otkaz i da ti je otkazni rok 2 mjeseca (znaci neko pravo koje je proslo), pa ipak ti imas nekakva prava u tom otkaznom roku.

Jedno banalno pravo po ZOR-u je da imas pravo svaki tjedan na placena 4 sata odsustva sa posla za trazenje novog posla.

 

moze se u nasoj drzavi svasta cini mi se... jos drzavna firma. Mislim da ce odvjetnik ovdje imati posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija