Jump to content

Plaćanje sudskih troškova osobi koja ima blokirane račune


stella7998

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me da li je zakonski ispravno da osoba svoja potraživanja po sudskom rješenju prosljeđuje na račun svoga odvjetnika,a istovremeno ima nepodmirenih dugovanja odnosno blokirani su mu računi.

Radi se o plaćanju sudskih troškova ali na rješenju suda stoji da se troškovi imaju platiti tuženiku.

Hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da,ja i ne želim platiti odvjetniku nego tuženiku.Samo oni mi ne žele dati broj računa tuženika već samo od odvjetnika.

Da izigraju ostale vjerovnike koji imaju brdo potraživanja od tuženika.Koliko ja znam sva plaćanja moraju ići na račun tuženika i naplaćivati se po redosljedu naplate na fini.Na ovaj način odvjetnik i tuženik žele izmanipulirati za svoju korist.A ja svakako ne želim plaćati njegovog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ja ne želim platiti odvjetniku nego stranki....

 

imate u drugoj zatvorenoj temi:

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/76145-Izbjegavanje-ovr%C5%A1enog-ra%C4%8Duna

 

dobar, kvalitetan odgovor od korisnika "sevo"

 

on pise: "....možete pokrenuti ovršni postupak protiv istog i zahtijevati pljenidbu takve njegove novčane tražbine i u tom postupku zahtijevati od njegovih dužnika da takvu tažbinu ne ispune njemu ili njegovom odvjetniku, već izravno Vama. Time mu uvelike smanjujete prostor za izigravanje"

 

mozda ste vi u slicnoj situaciji kao ja, pa ne mozete dopustiti da vas novac dode u krive ruke i nastavi raditi protiv vas, a taj duznik nije duzan vama nego nekom drugom

 

E pa ako je to slucaj, pronadite vjerovnike pa im prosljedite informaciju da ce biti novaca pa ih uplatite tek kad se te stranke pokrenu ovrhe...

 

hvala korisniku "sevo" na zanimljivoj ideji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije li to zlobno, stella? Zašto netko tko je u blokadi ne bi mogao preko posrednika do svojeg novca? Možda mu treba da namiri nešto važnije od onog što je u ovršnom rasporedu.

 

Blokirani ne mogu sami npr. kupovati online ako im treba pametni telefon, tablet ili sl. da pokrenu/pokušaju nešto. Ili moraju zamoliti nekoga ili ići skupljim kanalima.

 

Nadam se da nikada nećete biti u sličnoj situaciji... mada bi vam bilo poučno :( :( :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija