Jump to content

Napisani primjeri dokumenata


anonimno

Preporučene objave

Bili bi dobro kada bi se jedna rubrika napunila dokumentima kao što su: molba,žalba, tužba,izjava, punomoć i sl. To bi bio vrlo dobar uzorak za korištenje u vlastitim slučajevima koje svakodnevno susrećemo.

Mene bilježnik traži da napišem punomoć za korištenje mot. vozila i donesem njemu na potpis, on uzme 50 kn za pečat i to je to. Ne da mu se čak niti potrošiti dva lista papira.

 

Oni koji se jednom godišnje susreću sa takvom dokumentacijom ne znaju što pojedini dokument mora sadržavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležnost javnih bilježnika u pravilu nije sastavljanje isprava (izuzev nekih ugovora) već ovjera potpisa na već sastavljenim ispravama. Stoga on nije dužan niti ovlašten provjeravati sadržaj isprave, već samo potvrditi da je primjerice neka osoba pred njim potpisala neku ispravu. On samo za tu potvrdu/ovjeru naplaćuje 46,60 kn.Što se tiče obrazaca žalbi, tužbi, zamolbi, nema nekog obrasca koji bi mogao svima i uvijek poslužiti kao špranca, jer je svaki slučaj specifičan i poseban. Primjeri sastavljanja takvih pismena uče se u srednjoj školi, barem su se prije učili. O tome vam postoje i knjige koje možete kupiti u bolje opskrbljenim knjižarama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P U N O M O Ć

 

 

kojom oponumoćujem:

 

 

(Ime i prezime, adresa, MBG)

kao opunomoćenika,

 

da može mojim motornim vozilom umjesto mene i bez moje nazoćnosti:

 

• upravljati u zemlji i inozemstvu,

• prodati, potpisati kupoprodajni ugovor radi prijenosa vlasništva na novog vlasnika, te poduzeti druge potrebne radnje glede prijenosa vlasništva,

• odjaviti motorno vozilo i predati reg. pločice na MUP,

• obaviti registraciju i podići reg. Pločice u MUP-u,

• naplatiti eventualnu štetu, te

• poduzeti sve druge radnje na koje sam ja kao vlasnik ovlašten

 

Punomoć se odnosi na slijedeće motorno vozilo:

 

 

Marka i tip

 

Godina proizvodnje

 

Registarska oznaka

 

Broj šasije

 

 

Upunomoćenik je ujedno odgovoran za sve štete u prometu prouzroćene mojim motornim vozilom, a svojom krivnjom i to od dana potpisivanja ove punomoći, pa do opoziva iste ili do prodaje motornog vozila.

 

 

U ________________________, dana _______________

 

DAVATELJ PUNOMOĆI

 

 

Ime i prezime

 

 

Adresa

 

 

MBG

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija