Jump to content

Odvoz auta pauk sluzbe na poziv kom. redara-pomoc


tejchy

Preporučene objave

Pozdrav, ovako ide prica. U petak oko 15h sam isla na hzzo u Jukicevu ptoduziti porodiljni u autu sa bebicom i starijim djetetom. S obzirom da svi znaju kakva je tamo situacija s parkingom oslobodilo se mjesto koje je naglasavam bilo krcato, nakon moja 3 kruga, kod zivice blizu tramvajske pruge. Znaci jedno jos 30-tak auti i ja. Moj auto je bio otprilike u sredini. Znaci javna povrsina i nije oznacen parking ali tamo se uredno parkira. Medjutim kada sam se vratila sa djecom auta nije bilo. Od svih autiju tamo digli su moj sa 2 sjedalice u autu i mene i djecu ostavili na cesti. Zvala sam i rekli su da je auto maknut na poziv komunalnog redara. Kazem ja ok ali zasto moj je a ostalih 30 autiju ne. Naravno neznaju. Jucer, dakle sub otisla sam s muzem i djecom po auto. Nisam htjela platiti ama bas nista i dali su mi auto, jer po zakonu moraju, dobila uplatnice na 500 kn i prekrsajni nalog koji naglasavam nisam htjela potpisati na 700 kn kazne uz 200 ako ide na sud. E sad pokazali su mi sliku i zapisnik i moj auto je slikan kao kakti prvi, pretpostavljam da se netko prije mene maknuo pa su tako uslikali, ali se na slici dobro vidi da je citava kolona autiju sparkirana iza mene sto su i oni sami komentirali. Slikala sam mobitelom taj dan kada je moj auto maknut da je na tom mjestu sparkiran ponovno drugi. Takodjer imam slike od jucer gdje su u nekoliko sati se na istom mjestu izmjenjali nekoliko autiju. E sad ono sto mene zanima da li imam pravo zalbe i kome tocno? Gradskom kom ili policiji ? Koja su moja prava? S obzirom da nisam ja jedini idiot sa dvoje djece koji ce placati kaznu a ostali koji su tamo ce se provuci. Nemogu pustiti to tek tako. Molim Vas pomoc! Hvala unaprijed na odgovorima. Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još da se nadovežem kažu da sam kriva i napravila prekršaj iz čl.92 st.1 t.7. i st.2 odluke o komunalnom redu, te se temeljem čl.148. st.1 t.45 primjenom st.4 iste odluke kažnjavam novčanom kaznom od 700,00 kuna. Ljuta sam jer su mi mogli ostaviti onda kaznu na staklu i bok kao i drugim 35 vozila oko mene, nego su mi još i nabili trošak odvožnje pauka. dajte molim Vas pomozit, znam da se moram žaliti Zagreb parkingu i druga žalba ide Gradskom komunalnom, znam da oni šalju to prekršajnom sudu onda, ali neznam što sve napisati u žalbi ili prigovoru?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si doista napravila prekršaj za njega plaćaš kaznu.

dali je auto bio na mjestu gdje smeta pješacima ili je ugrožen normalan promet.

koje opravdanje je za dizanje i premještanje auta.

ako je parkirano vozilo ugrožavalo promet trebalo ga je maknuti.

plati kaznu da ne nabijaš trošak ovrhe i suda.

ako nije bilo opravdanja za izmještanje auta ? ali to moraši dokazati.

 

Članak 78.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

Članak 82.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:

-

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 1. točke 12. ovoga članka.

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:

-

Članak 86.

(1) Troškove premještanja vozila u slučajevima iz članka 84. ovoga Zakona snosi vlasnik, odnosno korisnik vozila.

pročita Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz, hvala na odg. Nista od navedenog nije. Znaci nije kolnik za pjesake, nije parking, nema znaka zabrane parkiranja, nisam ometala promet jer je vozilo parkirano gore znaci preko rubnika. Stavljen je samo rubnik i ostalo je zemlja, nije napravljeno ni za pjesake i tamo od kad znam za sebe se parkiraju. Naglasavam samo da je moje vozilo bilo samo jedno u nizu duz cijele ulice jukiceve. Otprilike sam bila u sredini. Svi isto parkirani kojih 30 automobila i samo moj su digli jer su ocito imali malo vise prostora ispred auta da ga mogu zakaciti. I pauk je doso na poziv kom. Redara zbog parkiranja na javnoj zelenoj povrsini. Al kazem samo moj auto. Pa di je tu logika?! Upravo napisala prigovor komunalnom na 700 kn a sad idem pisati holdingu za premjestanje na ostalih 500 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav, vezano za istu temu, uspjela sam nešto riješiti i tek sam sada dobila presudu na žalbu kojom se "opominjem" i ne moram platiti troškove suda kao ni kaznu. E sad molim Vas pomoć. U međuvremenu mi je došla ovrha za pauk tj. odvožnju vozila te sam istu platila. Ali s obzirom da pauk službu ja nisam zvala nego komunalni redar, da li imam kakva prava tražiti povrat sredstava zbog presude?! Molim Vas kakav pametan savjet jer nemam dovoljno iskustva da bih to znala... Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, vezano za istu temu, uspjela sam nešto riješiti i tek sam sada dobila presudu na žalbu kojom se "opominjem" i ne moram platiti troškove suda kao ni kaznu. E sad molim Vas pomoć. U međuvremenu mi je došla ovrha za pauk tj. odvožnju vozila te sam istu platila. Ali s obzirom da pauk službu ja nisam zvala nego komunalni redar, da li imam kakva prava tražiti povrat sredstava zbog presude?! Molim Vas kakav pametan savjet jer nemam dovoljno iskustva da bih to znala... Hvala unaprijed.

 

Koliko znam odvoz auta paukom Zagrebparking računa kao uslugu i povrat novca nije moguć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim znalce da mi pomognu, naravno vezano za odvoz automobila paukom, naime auto je otet od strane pauk službe po člank 84.st.1t.5. zak o sig prometa jer je "vozilo bilo zaustavljeno na udaljenosti manjoj od 5 metara od najbližeg ruba poprečnog kolnika" . Slika je naravno iz takve perspektive da se udljenost ne vidi, radi se o Smartu, nema obilježenih parkirališnih mjesta.

Poslali smo žalbu ZG-parkingu podkrijepljenu se destak fotografija ucrtanih njihovih parkrnih mjesta u okolici na manje od metra od najbližeg ruba poprečnog kolnika na kojima oni ostvaruju prihod te smo tražili da nam uvaže žalbu na temelju jednakosti pred zakonom (Ustav, mislim čl.14). Naravno žalba je odbijena, bez naputka što migu dalje. Da li mogu dalje sa žalbom i kome i da li mi jednakost pred zakonom može na sudu biti prihvaćena?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno žalba je odbijena, bez naputka što migu dalje. Da li mogu dalje sa žalbom i kome i da li mi jednakost pred zakonom može na sudu biti prihvaćena?
Dalje možeš platit to za što te terete ili neplatit i čekat njihov daljni postupak pa onda platit ili čekat ovrhu.

Jednakost je da onoga kojeg uhvate plati a oni drugi su trenutno prošli bez sankcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija