Jump to content

Porez na suncanu elektranu na obiteljsoj kuci


guki

Preporučene objave

evo kratkog opisa mog problema,

 

Trebalo mi je oko 70 papira i dokumenata i godinu i pol dana da postanem povlasteni proizvodjac elekticne energije kao fizicka osoba .

Tada sam sagradito malu suncanu elektranu od 7 kwh na krovu moje obiteljske kuce.Imati cu primanja od elektrane negdje oko 20 000,00 kn godisnje.

Bilo mi je receno kod HROTEa da cu morati placati i porez, no s obzirom da sam u mirovini i da mi je mirovina jako mala to ce biti jako malo ili nista.

Sada da sam vec poceo proizvoditi i prodavati struju, poceo je stizati i novac.

Otisao sam na porezni ured i pitao kako cemo sa porezom.Tamo su mi rekli da moram zamrznuti moju mirovinu, otvoriti obrt i placati negdje oko 1050,00 kn za obrt i oko 160,00 kn porez.

Smatram da to nije u redu, jer time se moja investicija nece ni za 30 godina amortizirati, a mozda radim i sa minusom.U svim opisima i reklamama trebala bi se nako 8 godina amortizirati

Zasto se nebi ta primanja od suncane elektrane pribrojila mojoj mirovini i onda oporezovala po visini primanja?

Tako se to radi na primjer u Njemackoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija