Jump to content

Povrv - Poziv na pripremno ročište u Koprivnicu


bobo3

Preporučene objave

Poziv je Radi: isplate. Tužitelj je HRT, a sudac piše: ročište će se održati ako tuženik (ja) podnese odgovor na tužbu, ili će na ročištu biti donesena presuda zbog ogluhe, ili će bit zakazano novo ročište...

 

Zašto Općinski sud u Koprivnici, kad su svi iz Zagreba?

 

Hmm, put mi se ne sviđa, a stvarno ne znam da li bih podnio sud... Da li je isto ako ne idem ili idem pa izgubim parnicu?

 

(Ne znam što još pitati, nisam dobio sadržaj tužbe od odvj. društva. Riječ utjehe?)

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se ne odazoveš pozivu suda i na raspravi ne izneseš svoju obranu

gubiš spor bez obzira šti ti je uvažen prigovor na rješenje za ovrhu.

na raspravu može doći samo odvjetnik kao opunomoćenik.

teško češdobiti spor sa HRT-om u Koprivnici (izjavi prigovor nenadležnosti)

osim ako imaš potvrdu( možeš dokazati) da je prijemnik,na koji si paćao pristojbu propao, nije u funkciji a nije isplativo popraviti ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi bovu,

Pretplata je odjavljena prije godinu dana, a predmet je, mislim, od ranije. Ako se ne varam, za zastaru je bitno kada je HRT poslao dopis javnom bilježniku, to nisam znao kod pisanja prigovora.

 

Prigovor zastare je uvažen? Je, u smislu da se pretvara u nešto gore/skuplje, parnicu.

 

Prigovor nenadležnosti, hvala, probaću naći kako to ide kad dobijem tekst tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tekst tužbe nečeš dobiti.

postupakse natavlja kao prigovor protiv platnog naloga.

napiši očitovanjem ovršenika.pošalji poštom preporučeno i sa povratnicom (što čuvaš sa kopijom očitovanja). u njemu osporavaj nadležnost suda u KC.

prikuki dokaz da je uređaj na koji si plaćao pristojbu neispravan, neisplativ za popravku,

propao.

ali sumnjam da je HTV pokrenuo ovrhu nakon što je došlo do zastare potraživanja duga.

ako nemaš ozbiljne argumante da nisi dužan plaćati pristojbu (propast stvari -uređaja za prijem rtv signala. potvrda servisa za rashod.potvrda el.otpada o predaji uređaja)

plati potraživanje . ne povečavaj si trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s Bovu, teško je dobiti HRT, bolje se dogovoriti i s njima se može dogovoriti plaćanje na rate, ali ako dođe do te faze , oni u pravilu potražuju troškove ovršnog postupka u cca iznosu od 1000,00 kn, a na što nemaju pravo i sud im neće toliki trošak obistiniti, naravno ovo sve pod pretpostavkom da predmet vodi sudac koji će to ispravno odbiti. Dužni ste platiti na ime ovršnog troška 250,00 kn +PDV na taj iznos i 80,00 kn javnobiljež.troška +PDV na taj iznos, a svi ostali popisani troškovi nisu osnovani i ne bi ih trebao sud ni priznati.

 

Moj savjet je da platite što hitnije utuženu glavnicu i kamate i kad dođete na sud ili pošaljite sudu dokaz da ste platili i inzistirajte da se tužitelj očituje da li povlači tužbu ili ne , ako povuče tužbu , onda se pozovite na odredbe Zakona o parničnom postupku po kojem je propisano da tužitelj koji povuče tužbu dužan protivnoj strani naknaditi troškove parničnog postupka.

Ima primjera sudske prakse ( Županijskih sudova) koji su temeljem navedenog odbili zahtjev za ovršnim troškovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Promjena nadležnosti je izgleda po zakonu, s tim što sud objema stranama plaća putne troškove...

 

Ako je prigovor neopravdan: neki troškovi (zbog suda) se dodaju, a neki navedeni na prijedlogu se smanjuju.

Ako je prigovor zastare dijelom opravdan, onda se troškovi prebijaju - odvjetnik traži npr. 300kn + 100kn za čitanje presude, ali i ja to dobijam u određenom postotku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija