Jump to content

verbalni delikt - kazna napadnutom


murphyijevzakon

Preporučene objave

Ponukana opisom slučaja pod nickom Sandalj , opisati ću svoj problem.

 

Punoljetna kćer , na poziv svoga oca odlazi u kuću sa apartmanima , koja je stradala u ratu , i nakon toga smo ju obnovili , ali glasi na njegovu majku.

 

Tamo se već nalazi njegova " djevojka " sa kćeri , dolaze i njezin odrasli sin i snaha , i tada počinje tortura. Provociranje naše kćeri , do te granice dok me nije nazvala moleći da ju puste na miru , a " djevojčin " sin joj je prijetio da će ju udariti. Ja sam to sve slušala na telefon , meni se nitko nije hti javiti na drugi telefon , da čujem o čemu se radi , čula sam samo viku, i kćer koja moli da se maknu od nje i puste ju na miru.

 

Ja sam pozvala policiju , sve su ih ispitali , razgovarali sa svima , ALI moja kćer je završila u pritvoru , i drugo jutro sprovedena sucu za prekršaje jer ju je otac prijavio da ga je opsovala. Ona nije negirala psovku , ali to što se branila od napada njoj do par dana prije nepoznatog muškarca , u bakinoj kući , nema veze jer ju taj nije udario , samo joj se unosio u lice.....

 

I naša kalvarija sa bivšim mužem traje već 5 godina , ne želi plaćati alimentaciju , otuđio je sav zajednički novac , djeca ne mogu koristiti kuću na moru .

 

Ja nisam ni tražila podjelu imovine i ulaganje u tuđu , jer sam računala da će imati nekog obzira prema djeci.

Na žalost , trpimo konstantno maltretiranje , psičko i financijsko , što po članu 4 Zakona o nenasilju u obitelji također spada u istu kategoriju kao i verbalno.

 

Mlađa kćer je radi svega prošla obradu u Poliklinici za zaštitu djece , u međuvremenu je i ona postala punoljetna , tako da se ja više ne mogu zauzimati za njena prava , nego bi morala sama.

 

Starija je jer studira trebala sama tražiti alimenraciju , jer kada smo se tastajali bila je punoljetna. Odvjetnik u CZSS Trešnjevka se na to samo nasmijao , i pitao ju što bi ona još htjela. Svo vrijeme studiranja radila je preko student servisa...

 

CZSS je upoznat sa našim slučajem , nitko nam ne može pomoći . Bivši muž je odnio sve što je mogao , kuću sa 8 aparmana koristi sa njim žena koju je upoznao na internetu , i njena odrasla djeca.

Naša kćer je provela noć u pritvoru , radi psovke , mora platiti novčanu kaznu , iako je još studentica.....

Policajac je rekao da mu je muka od toga što je tamo čuo i vidio , ali zakon je zakon.

 

Ima li tome kraja , jer je kao vrhunac , moj bivši nazvao moje roditelje da se pohvali kako im je unuka u zatvoru , na što mi je mami pozlilo. Jer i moji stari roditelji sve teže podnose njgova iživljavanja na kćerima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najmanji problem u ovakvim slučajevima je neplaćanje alimentacije.

Najveći problem je kako se zaštititi od psihičke torture , koja je toliko perfidna da se događa kada nitko ne čuje , osim onoga kome je upućena.

 

Osim toga , u ovoj torturi koju je moja kćer prošla , uopće nije uzeto u obzir da ju je napadao tridesetogodišnji sin očeve "djevojke" - jer oni joj nisu obitelj , te to ne spada u obiteljsko nasilje . Kuda onda spada ?

 

Otac je gledao kako taj čovjek nasrće na njegovu kćer , i nikome ništa .

 

A ona je provela noć u pritvoru radi psovke, tako piše i u presudi koju je dobila na prekršajnom sudu.

 

I sve to po Zakonu o nenasilju u obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila, Vaša kćerka ne živi sa svojim ocem niti s njegovom djevojkom i njenom djecom.

 

Dakle, od psihičke torture se može obraniti tako da ih izbjegava i ne provodi vrijeme s njima ni u kojem slučaju. Ukoliko pri bilo kakvoj slučajnoj interakciji bude elemenata kakvog kaznenog djela - neka ga prijavi, bolje državnom odvjetništvu nego policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila, Vaša kćerka ne živi sa svojim ocem niti s njegovom djevojkom i njenom djecom.

 

Dakle, od psihičke torture se može obraniti tako da ih izbjegava i ne provodi vrijeme s njima ni u kojem slučaju. Ukoliko pri bilo kakvoj slučajnoj interakciji bude elemenata kakvog kaznenog djela - neka ga prijavi, bolje državnom odvjetništvu nego policiji.

 

Hvala na savjetu .

Da li može nešto napraviti , s obzirom da je već kažnjena , znači zavedena je kao nasilnik , a branila se od tipa kojemu u tom trenu tamo nije bilo ni vrijeme ni mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kćerka je kažnjena zbog psovanja oca? Ili i tog sina od očeve djevojke?

 

Pišite žalbu Visokom prekrš. sudu i objasnite cijelu situaciju, kako je došlo do incidenta.

 

Jedino što me buni u cijeloj priči jeste činjenica da je kćerka psovala oca (ako sam dobro shvatila) a nju je maltretirao sin od očeve djevojke... Logično bi bilo da je njega psovala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija