Jump to content

Pečaćenje obrta radi poslovnoga duga - specifična situacija HITNO!


filip99

Preporučene objave

Pozdrav,

 

sin sam vlasnika jedne kemijske čistionice i praonice, te nas je danas zatekla vrlo stresna situacija, dostava rješenja o pečaćenju i najava pečaćenja obrta za petak, 16.8..

 

Iako su inspektori svoj dolazak i pečaćenje već najavili, i to još prije 15 dana radi nepodmirenog poreznog dugovanja, odmah smo poslali žalbu i dopis od strane odvjetnika, iako njihovog odgovora još nema (povratnicu smo dobili). Naime, situacija ne bi bila toliko specifična da nema nekoliko vrlo bitnih čimbenika u toj priči:

 

1. Nakon 2010. i ogromnog pada prometa obrta, nagomilavanja dugova i poreza, na pozitivnoj bilanci smo već od 2012. godine, te se početni dug iz 2011. godine, sa 450k kn, smanjio na 360k kn (izlistan ukupni dug na današnji dan).

 

2. I najava o pečaćenju od prije 15 dana, te rješenje o pečaćenju stigli su, vrlo sumnjivo, baš između blagdana (Dan pobjede, te sutra Velika Gospa), te je tako gotovo nemoguće podnijeti žalbu u roku od deklarirana 3 dana. Prvi put smo vrlo brzo reagirali i poslali žalbu u roku, dok na današnje rješenje također imamo rok od 3 dana na žalbu, a vidi čuda - inspektori pečate obrt i prostor za 2 dana.

 

3. Stigli su iznenada i to baš kod nas (mi smo za njih sitne ribe, za razliku od drugih u gradu koje ni pipnuli nisu; dug se otplaćuje redovito, ne bavimo se kriminalnim aktivnostima), i to u vrijeme najvećeg posla, i to kad se dug napokon smanjuje. Pitam se zašto nisu došli u vrijeme najvećeg dugovanja, već sada s izlikom "sprječavanja daljnjeg zaduživanja".

 

4. Kao što znate, u kemijsku čistionicu i praonicu ljudi donose svoje rublje, posteljinu i slično na tretiranje (pranje, glačanje itd.), a dok te predmete ne podignu, oni stoje kod nas (ležarina od 30 dana je uključena u cijenu). Nakon što nas zapečate, kako će ti isti ljudi dospijeti do svojih predmeta, kome da se žale? Također, jedini smo u gradu od 17 tisuća stanovnika sa pravom uslugom kemijskog čišćenja i pravilno obučenim djelatnicima (školovani kemijski tehničar).

 

 

Dakle, moja pitanja jesu:

 

Znam da je pečaćenje neizbježno, ali što učiniti u ovom slučaju, kome se žaliti za dopust nastavka rada s nekakvom kaznom, opomenom ili slično?

 

Je li moguće da nam je netko "namjestio"? Iako mi je to teško za povjerovati jer s nikim nemamo sporova, ali sve se poklapa.

 

Što s odjevnim predmetima ljudi nakon pečaćenja obrta?

 

Hvala unaprijed i lp,

Filip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija