Jump to content

Pravo na mirovinu umrlog bračnog druga


lidiafx

Preporučene objave

UH, ovako:bila sam u braku, razvela se od istog ali smo nastavili živjeti zajedno u 'bračnoj zajednici' do smrti supruga. Sin je nasljedio obiteljsku mirovinu, koju je izgubio radi neredovitog školovanja. Udala sam se ponovo, ali i taj je umro.

Imam 59 godina, prijevemenu mirovinu - koja je mala.

 

Zanima me: imam li pravo na mirovinu prvog supruga od kojeg sam se razvela ali nastavila bračnu zajednicu do njegove smrti?

 

Takodjer: dali se prijevremena mirovina povećava sa punih 60god?

 

Pozdrav, Lidija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na obiteljsku mirovinu ukoliko ste od suda zatražili uzdržavanje Vas od strane supruga ( i naravno, ukoliko je to sud odredio). Jednom prijevremena, uvijek privremena, ne mijenja se nikada.

 

 

 

Na žalost, nisam Vas dobro razumijela.

 

Prvi suprug je umro 1991, sin je tada imao 7 god, predpostavljam automatizmom je dobio obiteljsku mirovinu koja je prestala s njegovih 27 god zivota. Od tog supruga sam se razvela 2 god prije njegove smrti, ali je zajednica ostala do dana smrti.

Nako toga sam se udala prije 4 god (2009), brak je trajao godinu dana i taj je umro.

 

Ja sam u prijevremenu mirovinu otisla sa 55 god. (sad imam 59), a ta mirovina je mala.

 

Obzirom na to, zanima me imam li pravo na mirovinu - ili kako vec tu obiteljsku mirovinu od prvog supruga s kojim imam sina? Ukoliko imam, kojim putem trebam krenuti da bi isto i ostvarila?

.....

U trenutku razvoda nisam trazila nikakvo izdrzavanje, tad sam jos radila- tad sam imala 37 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija