Jump to content

Adaptacija tavana - potrebni papiri


Lily_2011

Preporučene objave

Poštovani!

Molila bih savjet upućenih...

Planiramo adaptirati tavan, odnosno zamijeniti krovište te dodati dva krovna prozora i podići malo zadnji kat. Zanima nas koji su nam papiri potrebni za navedene radove,

odnosno od kuda krenuti, koga prvoga angažirati, te otprilike koliko košta cijena navedenih papira, ako netko zna...

Dali se računa po kvadratu tavanskog prostora ili?

Hvala puno!

Pozz,

Lena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani,

 

ovako, radi se o potkrovlju.

 

Kuća je izgrađena prije '68. godine tako da je ušla u legalizaciju samo s ucrtanim

tlocrtom, bez nekih projekata, nacrta i sl. Znači , izgrađena je po sistemu sam svoj majstor.

Zid na tavanu ispod krova je 120 cm visine.

Ako bi se ja odlučio taj tavan pretvoriti u stambeni prostor, bez da se izvana išta dira,

trebam li tražiti građevinsku dozvolu i sve papire što uz to ide ? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovani, nedavno smo krenuli sa rekonstrukcijom krovišta na obiteljskoj kući koja se sastoji od podruma, prizemlja i potkrovlja, na način da ćemo napraviti nadozid od 0.6 m,  krovne kućice, te napravit unutarnje betonsko stubište. Imamo glavni projekt od ovlašenog arhitekta, raspitali smo se za potrebne dozvole, te o zakonima i pravilnicima i iz grada smo dobili informaciju da se sve može izvest prema Pravilniku o jednostavnim građevinama. Međutim nakon što smo prijavili gradilište i počeli gradit dobili smo obavijest da nam je prijava nepotpuna i da nam je za te radove potrebna građevinska dozvola. Možete mislit kako smo se iznenadili. Odgovor referenta je da se radi o prenamjeni tavanskog prostora, jer su prije postojale izvlačne stepenice te da to nije predviđen stambeni prostor. Kad smo ga pitali a gdje to u zakonu piše bio je neodređen i rekao da čim nije definirano Pravilnikom o jednostavnim građevinama mora ić na građevinsku dozvolu. Molim Vas savijet kako dalje. Besmisleno mi je da zbog unutarnjeg stepeništa moramo čekati mjesecim, da dozvola ide na uvid susjedima (na koje ne utječe kako ću si ja sredit kuću iznutra) i sl. Znači ne izlazimo iz postoječih gabarita građevine nego samo dižemo nadozid za 0.6 m po Pravilniku o jednostavnim građevinama. Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 03. 12. 2021. u 17:29, Tinči7 je napisao:

Poštovani, nedavno smo krenuli sa rekonstrukcijom krovišta na obiteljskoj kući koja se sastoji od podruma, prizemlja i potkrovlja, na način da ćemo napraviti nadozid od 0.6 m,  krovne kućice, te napravit unutarnje betonsko stubište. Imamo glavni projekt od ovlašenog arhitekta, raspitali smo se za potrebne dozvole, te o zakonima i pravilnicima i iz grada smo dobili informaciju da se sve može izvest prema Pravilniku o jednostavnim građevinama. Međutim nakon što smo prijavili gradilište i počeli gradit dobili smo obavijest da nam je prijava nepotpuna i da nam je za te radove potrebna građevinska dozvola. Možete mislit kako smo se iznenadili. Odgovor referenta je da se radi o prenamjeni tavanskog prostora, jer su prije postojale izvlačne stepenice te da to nije predviđen stambeni prostor. Kad smo ga pitali a gdje to u zakonu piše bio je neodređen i rekao da čim nije definirano Pravilnikom o jednostavnim građevinama mora ić na građevinsku dozvolu. Molim Vas savijet kako dalje. Besmisleno mi je da zbog unutarnjeg stepeništa moramo čekati mjesecim, da dozvola ide na uvid susjedima (na koje ne utječe kako ću si ja sredit kuću iznutra) i sl. Znači ne izlazimo iz postoječih gabarita građevine nego samo dižemo nadozid za 0.6 m po Pravilniku o jednostavnim građevinama. Hvala na odgovorima

Upala sam i ja u isti problem. Jeste li to nekako možda riješiti? Vidim da je prošlo skoro 2 godine dana.

uređeno: od Julinka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija