Jump to content

Americka viza i marihuana


Hrci1985

Preporučene objave

Postovani,

 

2008. godine, kada sam imao 22 godine ulovljen sam s 0,7g marihuane. Osuđen sam na 2 mjeseca zatvora sto je preoblikovano u godinu dana uvjetno.

 

To je ujedno moj jedini problem s zakonom. Kaznu sam odsluzio i rok rehabilitacije je nastupio u studenom 2012.

 

Po sili zakona ja se brisem iz kaznene evidencije, međutim osoba iz Ministarstva pravosuuđa s kojom sam danas telefonski razgovarao mi je rekla kako smatra da neću dobiti Američku vizu, bez obzira sto se smatram rehabilitiranim. Americka viza potrebna mi je za posao u pomorstvu.

 

Receno mi je da podnesem zahtijev za brisanjem iz kaznene evendiencije, te da cu doma u roku od 30 dana dobiti rjesenje o brisanju. Dalje, receno mi je da s tim rjesenjem trazim brisanje iz policijske evidencije.

 

Razgovarao sam s nacelnikom policijske stanice u kojoj je protiv mene podnesena prijava. Receno mi je da brisanje iz njihove evidencije nastupa 5 godina nakon rehabilitacije, dakle da nemam osnovu za brisanje.

 

Zanima me dali cu dobiti vizu za ici na brod? Ako ju ne dobijem - moj zivot postaje nocna mora. Doslovno.

 

Dali netko zna koliko su mi sanse i sto da radim? Dali je zakon toliko strog da radi 0,7g marihuane nakon rehabilitacije i dalje ne mogu postati pomorac? Molim vas pomozite!

 

Hvala unaprijed.

 

Hrvoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad nastupi rehabilitacija ti si čist i nitko ti ne može u potvrdu koja ti treba upisat da si kažnjavan.Pošalji podnesi zahtjev za brisanjem ako te nisu izbrisali.Izdavanje vize nema nikakve veze sa policijskim evidencijama bilo kojim a ima ih mnogo (neke se ne brišu nikada) niti će te itko tražit bilo kakvu potvrdu od policije.

http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pravnim-posljedicama-osude,-kaznenoj-evidenciji-i-rehabilitaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, međutim osoba iz Ministarstva pravosuđa mi je rekla kako Američka ambasada ima direktan uvid u sve evidencije i kako ce gledanjem u policijsku evidenciju vidjeti kako je protiv mene podnesena prijava, te kako ce onda doci i do pravomocne presude suda.

 

Dali netko ima iskustva s izdavanjem viza, tojest dali netko moze odokativno procijeniti dali cu dobiti vizu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko te dobro

 

EDITIRAO MODERATOR

 

Nema nitko direktnog uvida i postoji zakonska procedura izdavanja potvrda kao i zahtjeva za dostavu tih podataka.Nitko nema uvida u policijske evidencije osim djelatnika MUP-a a i oni su ograničeni u svojim pravima (ne može svaki sve gledat).Dao sam ti link zakona pa pročitaj gdje se spominje američko veleposlanstvo.

Ukoliko je potvrda čista dobit ćeš vizu ako ispunjavaš i ostale uvjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos me nesto jako zanima. Ovo pise na sluzbenim stranicama Americkog Veleposlanstva:

Ako ste nekada imali problema s policijom ili sudovima, uključujući i slučajeve koji su brisani iz kaznene evidencije ili slučajevi pomilovanja, molimo kliknite ovdje (PDF 588 KB) kako bi saznali više o dokumentima koje morate donijeti na razgovor. Ako ne doneste traženu dokumentaciju na vaš zakazani razgovor to može usporiti i odgoditi postupak izdavanja vize.

Link ide na ovo: http://photos.state.gov/libraries/croatia/115582/PDFs/Uvjerenje%20o%20nekaznjavanju%20-%20Criminal%20Record.pdf

 

"


  1. ̌ak i u slučaju da je nastupila rehabilitacija, tj. uslučaju da je Vaša presuda brisana iz evidencije OBAVEZNI STE DONIJETI PRESUDU. "

 

Sto da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je situacija tako jasna, zasto mi sluzbena osoba iz Ministarstva pravosuđa tvrdi kako je gotovo sigurno da necu dobiti vizu jer su Amerikanci jako strogi i vide sve?

 

Također, pomorac kojeg poznajem je osuđen na 6 mjeseci zatvora za nanosenje teskih fizickih ozljeda, sto je u prijavi za vizu sam spomenuo i odbili su mu izdati vizu, uputili ga na poseban ljecnicki pregled kod psihologa i sada vec gotovo 2 mjeseca ceka rjesenje?

 

Sto mi savjetujete: da sutim i drzim se toga da je nastupila rehabilitacija, ili da postupim sukladno tocki 3. ove odredbe: http://photos.state.gov/libraries/croatia/115582/PDFs/Uvjerenje%20o%20nekaznjavanju%20-%20Criminal%20Record.pdf

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj iz min.pravosuđa nema pojma jer ne odobrava on vize niti Amerikanci vide sve.Opće je poznato da se isti ne drže tuđih zakona pa traže točku 3.Moraš sam odlučit da li ćeš im dat dokumete po toj točci ili ne.Što će se dešavat ako daš ili ne daš me zna se.Jedina država za koju sada znam koja to tako traži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dali mi itko moze dati savjet sto da ucinim kada me u Americkoj ambasadi pitaju dali sam osuđivan:

1. Da kazem da nisam, buduci da sam rehabilitiran i pobrisan iz evidencije?

2. Da kazem da jesam i predam sve papire?

 

Hvala

 

Imam identićnu situaciju 2008 u prvom mj. zviznuo sam sa cijelih 0,6g tete mare i prije nekih mj. i po toćnije 03.11.2014. bio mi je intervju za C1/D vizu dakle pomorsku. Budući da sam naivćina koja vjeruje da će sve bit dobro u online obrascu DS-160 sam sve napisao i rekao što i kako je bilo... na razgovoru su me rešetali samo o tome i nakon duge debate cca 45min. konzular mi je vratio putovnicu i rečeno mi je da obavim liječnički pregled kojeg sam i odradio. Desetak dana kasnije zvoni mob.zovu me iz ambasade da donesem putovnicu da su nalazi liječničkog stigli to je bilo 26.11.2014... od tad ni traga ni glasa od ambasade danas je 16.12.2014. a moja putovnica je još uvijek kod njih... Da li itko zna koliko se dugo čeka na na odgovor dali mi je viza odobrena ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje ne stoji u pravilima za izdavanjem viza da te mogu odbiti ako si ,,,kaznjavan,,, ali glavni problem je u tome sto oni koji izdaju vize mogu koristiti i svoju ,,, slobodnu procjenu,,,,, mogu i traziti detaljnu provjeru da li jesi ili nisi a i nemoraju. Tako da nemozes biti siguran u ovom slucaju kako god da uradis. Probaj bilo ( prvo jednu varijantu pa onda drugu ,,, ako ono reci zaboravio) kako ako te odbiju zatrazi ponovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

i kako je na kraju zavrsilo?

 

Ažurirano

 

Imam identićnu situaciju 2008 u prvom mj. zviznuo sam sa cijelih 0,6g tete mare i prije nekih mj. i po toćnije 03.11.2014. bio mi je intervju za C1/D vizu dakle pomorsku. Budući da sam naivćina koja vjeruje da će sve bit dobro u online obrascu DS-160 sam sve napisao i rekao što i kako je bilo... na razgovoru su me rešetali samo o tome i nakon duge debate cca 45min. konzular mi je vratio putovnicu i rečeno mi je da obavim liječnički pregled kojeg sam i odradio. Desetak dana kasnije zvoni mob.zovu me iz ambasade da donesem putovnicu da su nalazi liječničkog stigli to je bilo 26.11.2014... od tad ni traga ni glasa od ambasade danas je 16.12.2014. a moja putovnica je još uvijek kod njih... Da li itko zna koliko se dugo čeka na na odgovor dali mi je viza odobrena ili ne?

 

I kako je zavrsilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija