Jump to content

vlasništvo stečeno temeljem ugovora o otkupu stana


djze

Preporučene objave

Da bi bilo jasnije morate reci sve cinjenice,jer ima nejasnoca u vasoj prvoj objavi,pa cu pokusati kronoloski postavit cinjenice,sto ste ustvari vi trebali.

-stekli ste stanarsko pravo

-sa takvim stecenim pravom ulazite u brak,u kojem otkupljujete stan.

-vas suprug umire,i vi se ponovo udajete,i pri tome u novi brak unosite imovinu(stan)nad kojim ste stekli pravo vlasnistva.

Ako je sve ovako kako sam gore izlozio,onda u slucaju razvoda,vas drugi muz nebi imao veze sa stanom,dok bi zakonski nasljednici vaseg umrlog muza mogli traziti izdvajanje bracne stecevine iz konkretnog stana,jer je njegovo stjecanje tj otkup trajao za vrijeme trajanja bracne zajednice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi bilo jasnije morate reci sve cinjenice,jer ima nejasnoca u vasoj prvoj objavi,pa cu pokusati kronoloski postavit cinjenice,sto ste ustvari vi trebali.

-stekli ste stanarsko pravo

-sa takvim stecenim pravom ulazite u brak,u kojem otkupljujete stan.

-vas suprug umire,i vi se ponovo udajete,i pri tome u novi brak unosite imovinu(stan)nad kojim ste stekli pravo vlasnistva.

Ako je sve ovako kako sam gore izlozio,onda u slucaju razvoda,vas drugi muz nebi imao veze sa stanom,dok bi zakonski nasljednici vaseg umrlog muza mogli traziti izdvajanje bracne stecevine iz konkretnog stana,jer je njegovo stjecanje tj otkup trajao za vrijeme trajanja bracne zajednice.

 

Idemo kronološki - jednostavno kao što pričamo crvenkapicu:

Udala sam se za mušku osobu koja je nositelj stanarskog prava na jednosobnom stanu. Useljavam - živimo u bračnoj zajednici i suprug umire. Nakon njegove smrti ja postajem nositeljica stanarskog prava na tom jednosobnom stanu. Nakon nekog vremena udajem se i novi suprug useljava u taj stan na kojem sam ja nositeljica stanarskog prava. Otkupljujemo ga za trajanja bračne zajednice - na moje ime i uz njegovu pismenu suglasnost kako su propisi nalagali. Ja postajem vlasnik tog istog stana. Nakon nekog vremena prodajem ga da bi kupili veći. Podižemo kredit jer sredstva od prodaje nisu dovoljna da kupimo dvosobni.Kupujemo dvosobni stan- pojavljujemo se kao kupci ja i moj suprug - svaki za 1/2. Tako smo se i uknjižili. To je ovaj sadašnji stan kojega treba podijeliti jer se namjeravamo razvesti. Zanima me ima li na podjelu tog stana bilo kakvog utjecaja činjenica što sam bila vlasnica stana koji je prodan da bi se kupio veći a koji je u vrijednosti novog stana sudjelovao sa oko 60%. Ako treba još neki detalj - tu sam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detalji su uvijek bitni u pravnim stvarima,i to trebate uvijek napisati prilikom pisanja prvog posta,kako nebi lutali i izvlacili pretpostavke.

Vi jeste bili nositelj stanarskog prava,ali je bitno da je otkupljivanje stana vrseno tokom trajanja bracne zajednice.Prilikom razvoda i podjele imovine,zemljisno knjizno stanje konkretnog stana ce ostati nepromijenjeno,kao suvlasnistvo,sto oba suvlasnika mogu razvrgnuti,mirnim ili sudskim putem.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detalji su uvijek bitni u pravnim stvarima,i to trebate uvijek napisati prilikom pisanja prvog posta,kako nebi lutali i izvlacili pretpostavke.

Vi jeste bili nositelj stanarskog prava,ali je bitno da je otkupljivanje stana vrseno tokom trajanja bracne zajednice.Prilikom razvoda i podjele imovine,zemljisno knjizno stanje konkretnog stana ce ostati nepromijenjeno,kao suvlasnistvo,sto oba suvlasnika mogu razvrgnuti,mirnim ili sudskim putem.

Pozdrav

 

Zahvaljujem na odgovoru i strpljenju! Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija