Jump to content

Molim pomoć oko povrata školarine na doktorskom studiju


Žozefin

Preporučene objave

Molim vas za pomoć, očajna sam !

Prije 2 godine upisala sam doktorski studij u Mostaru (surađuju sa Splitom) ,inače živim u RH. 2003.god sam po starom programu upisala znanstveni studij na Ekonomiji i sve sam ispite davno položila, samo nisam završni rad napisala (pišem ga, odlučila sam ga dovršiti za par mjeseci).S obzirom na te položene ispite, kad sam upisala doktorski, oslobođena sam polaganja ispita, trebali su mi dodijeliti mentora i samo sam na disertaciji trebala raditi. Našla sam super temu ali oni mi nisu mogli nađi mentora, pa sam ga sama našla,međutim Prof otišao u mirovinu i ostavio me na cjedilu(1 kratkim mailom s skijanja) a ovi s faxa niti nakon 2 god uopće mi se ne javljaju, pisala sam im mailove, slala preporučene molbe(nikad mi nisu odgovorili), osobno kod voditelja bila(obeća mi naći mentora i nikad se više ne javi)....Bitno da su mi naplatili školarinu 47.500,00 kn! Zato se želim ispisati i tražim povrat školarine jer nisam nikakvu uslugu dobila -nisam bila obvezna ići na predavanja, ispite- (svega sam 3 puta bila tamo , na upisu i kako bih uplatila školarinu).Bila sam kod odvjetnika ali on uopće ne razumije problematiku, traži ugovor od mene (a nema ugovora ),tvrdi da se ne smijem ispisati, misli da sam se upisala po uvjetima drugačijim od ostalih polaznika(pa čemu služi natječaj !?)traži da mu donesem vlastite uvjete za natječaj i još hrpu gluposti...Nisam pravnik, već računovođa, ali mi se čini da mi odvjetnik nema pojma.Molim vas da mi kažete koji članak, Zakon, statut...nešto što bi mi pomoglo i slučajno ako znate i možete preporučiti dobrog odvjetnika u Mostaru (jer moram tamo tužiti).Očajna sam ,ne znam kome više da se obratim , nitko se ne razumije u Poslijediplomske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam lijepo na odgovoru, konačno netko tko se razumije u problem !

Nisam još podigla tužbu , ne znam imam li pravo na povrat sa stajališta Zakona (koja je to uopće grana obvezno pravo ? na što da se pozovem ? koji propis, članak ... nisam pravnica po struci već računovođa. Zato sam vas pitala, kada bih bila sigurna da ima elemenata, otišla bi jedan dan u Mostar našla odvjetnika i pokrenula tužbu. Shvaćate, ne želim nepotrebno prevaliti toliki put kako bi odvjetnik konstatirao da nema elemenata za tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam PUNO na pomoći !

Naime,ugovorene obveze nisu postojale,ali postoje pravila ustanove i redoviti tijek po kojem se postupa,sto je u vasem konkretno slucaju ocito doslo do grubog nemara s jedne strane,pri cemu ste vi osteceni,po meni u vidu izmakle koristi,koja predstavlja dobitak kojem ste se vi nadali po redovitom tijeku stvari ili prema posebnim okolnostima i pretpostavka da bi to ostvarili da nije bilo štetne radnje,odnosno nemarnog odnosa ustanove kojoj ste ukazali povjerenje.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam čak poslala preporučeno zamolbu (sačuvala sam potvrdu jer sam i očekivala da uopće neće reagirati) naravno, nisu mi nikada odgovorili, sada ima već skoro 2 mjeseca....Želim se ispisati i upisati u Zg tu se radi korektno.

Naime,ugovorene obveze nisu postojale,ali postoje pravila ustanove i redoviti tijek po kojem se postupa,sto je u vasem konkretno slucaju ocito doslo do grubog nemara s jedne strane,pri cemu ste vi osteceni,po meni u vidu izmakle koristi,koja predstavlja dobitak kojem ste se vi nadali po redovitom tijeku stvari ili prema posebnim okolnostima i pretpostavka da bi to ostvarili da nije bilo štetne radnje,odnosno nemarnog odnosa ustanove kojoj ste ukazali povjerenje.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kolegice, kao prvo mentora bi trebao naći sam student. Ako ga nema iz te teme na Fakultetu mogli ste naći s nekog drugog fakulteta bez obzira da li kod njih predaje ili ne.

To što je prof. otišao u mirovinu ne znači da ne može biti mentor i sa vama dovršiti rad na disertaciji. Jedino ako je slučaj da se on više ne želi time baviti. Obično prof. u mirovini nastave honorarno predavati na PDS. i to do 75 g. Mislim da nema potrebe da se ispisujete ili tražite povrat školarine već sami nađite mentora s nekog drugog fakulteta, objasnite mu situaciju i dovršite disertaciju. Najbolje nekoga iz Splita koji predaje i u Mostaru. Od ispisivanja i prebacivanja u Zagreb vam nema ništa jer bi teško dobili povrat novca, a u Zagrebu bi morali ponovno platiti.

Također vam Fakultet, a potom i Senat Sveučilišta mora odobriti temu rada i imenovati mentora. Da bi vam se teme odobrila trebate je dogovoriti s mentorom i podnjeti prijavu. Stoga što prije pronađite mentora i prijavite temu rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija