Jump to content

Snimke razgovora s mobitela


Borba555

Preporučene objave

Ovako imam jednu nedoumicu... moj mobitel u sebi ima program koji automatski čim se javim snima svaki poziv. Razgovori nisu jako inkriminirajući ali ima dosta stvari koje bi mi mogle poslužiti isključivo onda ako bi ih druga strana poricala. Može li se to i kako na Centru ili sudu reći da snimke postoje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Snimke razgovora predat ćete tek na zahtjev policije ili državnog odvjetništva.

A za sada mogu poslužiti za pisanje vrlo preciznih podnesaka nadležnim institucijama, što ste već trebali učiniti.

 

 

Na koji način da te podneske napišem... da citiram sve ili kako.. tko će mi to vjerovati tako mogu i izmisliti sve što se njih tiče...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@jaguar82, nije točno.

 

Neovlašteno snimanje i prisluškivanje

(1) Tko neovlašteno i kriomice snimi drugoga filmski, televizijski, videokamerom ili fotoaparatom,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko posebnim napravama neovlašteno prisluškuje ili snimi razgovor ili izjavu koji mu nisu namijenjeni ili tko omogući nepozvanoj osobi da se upozna s razgovorom ili izjavom koja je neovlašteno prisluškivana ili snimana.

 

A od 1.1.2013.:

 

Neovlašteno zvučno snimanje i prisluškivanje

(1) Tko neovlašteno zvučno snimi nejavno izgovorene riječi drugoga ili tko posebnim napravama neovlašteno prisluškuje nejavno izgovorene riječi drugoga koje mu nisu namijenjene, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko snimljene riječi iz stavka 1. uporabi ili učini dostupnim trećoj osobi ili tko prisluškivane riječi iz stavka 1. doslovce ili u bitnim crtama javno iznese.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borba555 nebitno je da li tvoj mobitel sam snima ili ga ti uključuješ da snima. Sve razgovore u kojima se prijeti tebi ili tvome djetetu snimaj. Te snimke čuvaj za sebe jer bi ti u određenom trenutku mogle biti od velike koristi. O postojanju tih snimki ne govori centru ili sudu. Svaki put kad ti se prijeti ili te se vrijeđa preko telefona, nemoj odgovarati istom mjerom , nego odmah nazovi 192 i o tome ih obavijesti. Nakon toga pismenim putem o tome izvijesti i nadležni Centar i opet policiju, prenoseći na papir tijek razgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, po trenutnom gosp. nije u nikakvom prekrsaju jer koliko sam shvatio snimao je tonski zapis izjava koje su bile namjenjene njemu.

 

Po Zakonu koji dolazi 1.1.2013. koliko vidim postoje dvije kontradiktornosti u stavku 1. No, po tumacenju drugog dijela tog stavka ipak je ovlasteno snimiti izjave koje su namjenjene osobi koja snima!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jaguar82 dobro si to primjetio i to je ono što je bitno, izjave, prijetnje upućene su osobi koja ih je snimila.

Jer da nije tako, svi oni prevareni građani koji su se samoorganizirali, a o kojima čitamo u nekim dnevnim tiskovinama, završili bi u zatvoru jer su snimali razgovore sa organiziranom skupinom kriminalaca koji su ih prevarili za kredite, novce, nekretnine itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Dakle, po trenutnom gosp. nije u nikakvom prekrsaju jer koliko sam shvatio snimao je tonski zapis izjava koje su bile namjenjene njemu.

 

Po Zakonu koji dolazi 1.1.2013. koliko vidim postoje dvije kontradiktornosti u stavku 1. No, po tumacenju drugog dijela tog stavka ipak je ovlasteno snimiti izjave koje su namjenjene osobi koja snima!?

Tako nekako sam i ja shvatio. Kažnjivo je snimanje ako se nekoga ne tiče, ako se snimaju treće osobe, a ne ono što se nekoga privatno tiče i što ga pogađa.

 

Od 1.1.2013.:

 

Neovlašteno zvučno snimanje i prisluškivanje

(1) Tko neovlašteno zvučno snimi nejavno izgovorene riječi drugoga ili tko posebnim napravama neovlašteno prisluškuje nejavno izgovorene riječi drugoga koje mu nisu namijenjene, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija