Jump to content

ljetni praznici oca i djeteta


mama1983

Preporučene objave

"otac ima pravo po sudskopm rješenju ljetne praznike 15 dana tijekom ljetnih praznika pa me zanima da li to znači da ima pravo u komadu to?"

 

A kako bi vi željeli da dijete provodi ljetne praznike sa ocem, ako ne u komadu!? Naravno da je 15 dana u komadu. Zašto uopće dijete ima tako kratke ljetne praznike sa ocem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"otac ima pravo po sudskopm rješenju ljetne praznike 15 dana tijekom ljetnih praznika pa me zanima da li to znači da ima pravo u komadu to?"

 

A kako bi vi željeli da dijete provodi ljetne praznike sa ocem, ako ne u komadu!? Naravno da je 15 dana u komadu. Zašto uopće dijete ima tako kratke ljetne praznike sa ocem?

 

ja želim da djete provodi ljetne praznike sa ocem na pola ttih petnaest dana jer djete nije naučeno na njega i to je puno 15 dana u komadu što znam da otac nema pravo u komadu a i za djete nije dobro da 15 dana ne vidi ni ne čuje roditelja skojim živi,jer roditelj s kojim djete ne živi onemogučuje djetetu da čuje roditelja skojim djete živi.a otac djeteta nikad ne nazove i nepita za djete a ni ne vodi skrb oko djeteta otac je djetetu pozivao 7 puta policiju neosnovano,izvršio dvoje nasilje u obitelji pred djetetom i socijalnom radnicom gdje je udarac i djete zadobilo.pa ja vas pitam kakav je to roditelj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

" ja želim da djete provodi ljetne praznike sa ocem na pola ttih petnaest dana jer djete nije naučeno na njega i to je puno 15 dana u komadu što znam da otac nema pravo u komadu a i za djete nije dobro da 15 dana ne vidi ni ne čuje roditelja skojim živi,jer roditelj s kojim djete ne živi onemogučuje djetetu da čuje roditelja skojim djete živi.a otac djeteta nikad ne nazove i nepita za djete a ni ne vodi skrb oko djeteta otac je djetetu pozivao 7 puta policiju neosnovano,izvršio dvoje nasilje u obitelji pred djetetom i socijalnom radnicom gdje je udarac i djete zadobilo.pa ja vas pitam kakav je to roditelj? "

 

S obzirom da ste ovo napisali u jako kasnim satima i ne čudim se na stil vašeg pisanja,

ali bi bilo jako interesantno da nam napišete na čemu ste bili dok ste ovo pisali :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"jesam ono kaže da neželi biti na praznicima kod oca"

 

Kad vam dijete jednog dana kaže da ne želi u školu hoćete uvažiti njegovo mišljenje!?

 

neću uvažiti sigurno a ja vas pitam kakav je to roditelj koji 5 godina nepita za djete koji je djetetu pozivao 7 puta policiju neosnovano koji je izvršio 2 puta nasilje u obitelji pred djetetom i socijalnom radnicom gje je udarac zadobilo i djete.kakav je to roditelj?centar je o tome upoznat i ništa nepoduzima prema tom roditelju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rijetki su slučajevi kada centar ili sud ništa ne poduzima prema ocu kako bi mu ograničio susrete sa djetetom. Dovoljna je i lažna prijava.

 

Iz vašeg posta vidljivo je da vlastite potrebe i osjećaje niste u stanju razdvojiti od djetetovih. Vaša dužnost kao stabilnijeg roditelja je da pripremite dijete za susrete i druženja sa ocem, a ne da dijete pitate da li se želi susretati sa ocem.

Vi odgajate dijete, a ne obrnuto. kažete da je otac 7 puta neosnovano prijavljivao centru!?

Koga i zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rijetki su slučajevi kada centar ili sud ništa ne poduzima prema ocu kako bi mu ograničio susrete sa djetetom. Dovoljna je i lažna prijava.

 

Iz vašeg posta vidljivo je da vlastite potrebe i osjećaje niste u stanju razdvojiti od djetetovih. Vaša dužnost kao stabilnijeg roditelja je da pripremite dijete za susrete i druženja sa ocem, a ne da dijete pitate da li se želi susretati sa ocem.

Vi odgajate dijete, a ne obrnuto. kažete da je otac 7 puta neosnovano prijavljivao centru!?

Koga i zašto?

 

otac je 7 puta pozivao policiju na djete neosnovano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Večer!Imam par pitanja što se tiče očeva i njihovih prava. Moj dečko,osoba sa kojom živim 2 godine ima dvoje djece od 7 i 5 godina. Djeca žive sa njegovim roditeljima u njihovoj kući i majkom te djece, on je odlučio otići iz svog doma da zna da su djeca dobro i da im ništa ne fali,viđa ih svaki dan,dolaze kod nas u stan,daje im sve što je potrebno,uredno svaki mjesec plaća alimentaciju. Problem je njegova bivša žena oko koje svi skaču jer se boje da ne odvede djecu negdje. Ona je tvrdoglava i sebična osoba, uvijek prijeti sa djecom mome dečku, ne dozvoljava da djeca idu na godišnji odmor sa nama, zbog mene,a brinem se za tu djecu kao da su moja,ništa mi nije problem napravit za njih,čuvam kada su bolesni i uvijek uskačem. Poanta je da se ona inati mome dečku u svemu,samo da je po njenom,ne da da djeca kod nas prespavaju a oni bi to htjeli. Kada nešto treba onda sam dobra,kada ne onda uvijek nešto izmišlja samo da nam pokvari planove. Koja su prava moga dečka kao oca dvoje djece? Ima stalan i dobar posao, financije nisu problem,dobro se odnosi prema djeci a ispada da ona odlučuje o svemu. Šta nam je činiti i kako se postaviti? Molim koji dobar savjet,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

" otac je 7 puta pozivao policiju na djete neosnovano "

 

Ma dajte molim vas napišite nam konačno ,

na čemu ste :-)

 

mene zanima dali je to roditelj,otac nepita za djete,u ničemu ne sudjeluje oko djeteta već 5 godina,a skrbnici smo oboje,uvjek je obavješteni od mene kad je djete bolesno on nepita mene već ode djetetovom doktoru i nju pita a mene majku ne,neželi komunicirat ni dogovarat se sa mnom oko našeg djeteta već stalno traži prisustvo treće osobe.pa ja vas pitam dali je to roditelj?taj roditelj gleda samo na interes sebe i svojih prava ,a najmanje gleda na interes djeteta i za dobrobit djeteta.javlja me sve po svud lažno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onemogučiti dijetetu da provede sa ocem godisnji odmor na 15 dana neprekidno je kršenje sucke odluke a ponajvise djetetovih prava da bude sa roditeljom koi ne zivim. Koliko dijete ima godina pa je otac na njega pozivao policiju nekoliko puta i zbog koih razloga?

Po ovom svemu što pisete cini se kao da vas bisi suprug nije basš čist u glavi i da je tako on nebi mogao ostvarit prvao da viđa dijete 15 dana godišnjeg ili svaki drugi vikend kako je več u praksi.

Ja sam u obrnutoj situaci, ja sam dobio skrbništvo nad dijetetom, moja bivsa ima pravo viđat ga utorkom i četvrtkom po 2h i sbaki drugi vikend od petka do njedjelje, i ima pravo ljetni praznika mijesec dana a zimski 7 dana i ja još nijedamput nisam uskratio dijetetu da bude sa majkom, jer dijetetu je potrebno da ima kontakt sa oba roditelja. Pazite zbog neki vasi razmijerica moze se poduzet i neke ostrije mijere kao mijera nadzora i slicno tek ce vam onda bit tesko, razmislite mali... trebate cinit ono sto je najbolje u intresu vase gijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
otac je 7 puta pozivao policiju na djete neosnovano

Draga mama, puno je nelogičnosti kod vas mama čast izuzecima.Nije puno 15 dana biti kod oca ako se i mama potrudi da prije toga što češće i van sudske presude pristane na kvalitetne kontakte.Ajde nemora to biti prečesto, dijete mora znati gdje mu je "baza".Ali zar je puno da to bude bar svaki drugi vikend od petka do nedjelje?Mnoge "mame" naprotiv, zbog svoga egoizma i nezrelosti a onda i upitne inteligencije gdje dijete postaje oružje takve mame, opstruiraju kontakte, žale se, traže što manje vremena da dijete provede kod oca i nažalost to im uspijeva.Centri za socijalni rad puni su dembela sa plaćom od 8-10.000 kuna kojima je najlakše donijeti odluku po liniji manjeg otpora i bez puno truda i pravičnosti.Imate slučajeve gdje dijete puni 5 godina a viđa oca 12 sati mjesečno!!! tj. prvi i treći vikend u mjesecu tj. subotom po 6 sati, i milostinju od 4 sata u kući druge strane gdje je niz incidentnih situacija.Napišeš 5 pisama centru u Osijeku za zaštitu prava malodobnog djeteta, 10 požurnica sudovima, demantiraš 5 lažnih liječničkih uvjerenja, istrpiš 5 lažno odgođenih ročišta itd.itd.KRIMINAL.I još kao šlag na tortu dotična mama radi kao pedagog u školi, nema stručnu spremu, proglase je manipulatorom za utjehu ocu u CZSS a sud i država-ništa.Jadna djeca sa takvim mamama.Policiju treba zvat za svaku lažnu izliku da se dijete nemože vidjet-bolest i sl. a ne se samo kao pas pokupit podvijena repa na laži s kućnog praga lažljivice, osim toga oni su i svjedoci kršenja pravomoćne presude, mada u CZSS ne vole kad se policiju zove jer im se previše prašine diže a neda im se radit itd.itd.Dijete je Božji stvor a ne mamin ni tatin i ima pravo na oba roditelja.Pravosuđe RH je totalno nesinkronizirano pa imate presude gdje se ocu da 30 dana ljetnih praznika a nekome samo 7 dana, zimskih nula bodova mami 10 dana itd. to je kriminal i diskriminacija.Kad RH uđe u EU vidjet će brdo smijurija, a djeca pate...meni kao razumnom čovjeku nebi smetalo da dijete podjednako provede vrijeme i kod druge strane to je tako normalno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene zanima dali je to roditelj,otac nepita za djete,u ničemu ne sudjeluje oko djeteta već 5 godina,a skrbnici smo oboje,

Roditelj koji nosi naziv oca jest, piše u rodnom listu djeteta. Pravo roditeljske skrbi imate oboje, imat ćete i dalje dok god jedno od vas iste ne bude lišeno, što pak nema veze s vašim međusobnim odnosima već odnosom oca prema djetetu isključivo. Obzirom da je pitanje o susretima i druženjima, odgovor glasi: jest, roditelj je. Posljedično, ako otac jest, naravno da dijete ima pravo na susrete i druženja s njim. 15 dana ljetnih praznika "u komadu" je tzv. "škrta" odluka.

uvjek je obavješteni od mene kad je djete bolesno on nepita mene već ode djetetovom doktoru i nju pita a mene majku ne,

Kontaktirati djetetovog liječnika nije stvar za zamjeranje. Bilo bi svakako ljepše i nadasve ugodnije kad biste vas dvoje, majka i otac djeteta, imali krasnu komunikaciju, a dodatno se on informirao kod pedijatra, ali nema potrebe da vas njegovo informiranje kod stručne osobe toliko dira.

neželi komunicirat ni dogovarat se sa mnom oko našeg djeteta već stalno traži prisustvo treće osobe.pa ja vas pitam dali je to roditelj?

Kod visokokonfliktnih odnosa roditelja djeteta nije nimalo nerazborito kad je prisutna i treća osoba. Upravo zato jer je to vrlo često "kočnica" iznenadnim sukobljavanjima, u krajnju ruku i neka vrsta osiguranja. Možda čak vi i jeste spremni komunicirati doista, a ne samo deklarativno, ali očito iz nekog razloga nema povjerenja da će tako i biti, a možda se i sam tako osjeća sigurniji da neće neprimjereno reagirati.

U krajnju ruku, nije uopće bitno jeste li se dogovarali u prisustvu treće osobe ili u 4 oka, ako se postigne dogovor koji je trebalo postići. Da, izražava nepovjerenje prema vama, ali kakve to veze ima sa mnogo važnijom stvari: dogovoriti se oko tekućih stvari u vezi djeteta. Naime, nakon izrazito loših međusobnih odnosa, prilično je nerealno očekivati da će "na klik" postati oboje divni, surađivati, postizati kompromise i sl.

 

Obzirom da će to vaše zajedničko dijete mnogo godina se družiti i sa mamom i sa tatom, a i radi činjenice da podgrijavanje i održavanje ne baš sjajnih odnosa djeteta s ocem (kažete da ne želi ići na 15 dana s ocem) neće tome pomoći. Možda ne bi bilo loše i djetetu olakšati privikavanje da odlazi ocu tjedno radnim danom, vikendima, pa i praznicima. Dogovoriti da dijete smije zadržati mobitel, da se javi kad zaželi, da ga možete zvrcnuti (doduše, ne 3-5x dnevno), bi moglo olakšati stvar djetetu samom.

 

7 dana koji vam se čine primjerenim nisu pretjerana razlika od 15, jer je za prihvaćanje i privikavanje svakako teži sami početak nego nastavak.

Pri tom isključite gumb za pitanje "kakav je to roditelj koji ne želi dogovarati samnom bez treće osobe", već to shvatite kao pogodnost koja osigurava i vas i njega: da se dogovor može potvrditi, da se spriječi sukobljavanje dok se dogovarate. Sve dok se ne naviknete oboje da možete i bez trećeg. Jer, dok god je dijete maloljetno, a on bude pokazivao volju, uvijek ćete se baviti istim stvarima i istim problemom.

 

Inače, ako je doista nemoguće i strašno, postoji mogućnost nove odluke suda sa npr susretima i druženjima pod nadzorom, ako je baš neophodna i stručna pomoć djetetu da se privikne na boravak s ocem. Ali, obzirom da i sami kažete da 7 dana smatrate mogućim, očito nema za tim nikakve potrebe.

Ujedno, nadzor nad roditeljskom skrbi bi vam donio upravo tu treću osobu, redovito, pa zapravo ne odgovara vašim željama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga mama imam isti problem kao i vi moj bivši uopće nepita za djecu pošto ga djeca ne zanimaju dali su djeca zdrava il bolesna ima juli djeca što pojesti popti ili obući 2 godine nas zlostavlja mnogim sam se ustanovama obraćala za pomoć nitko mi nije pomogao da zaštitim svoju dragu djecu moj bivši je alkoholićar,ćak po nalogu svoje braće i sestri prijavio me u czss socijalna je djelatnica me kritizirala da sam osnovala vanbračnu zajednicu međutim što sam imala dokaz da nisam u vanbračnoj zajednici tako da sam sama napisala tužbu protiv gospođe tužbu sam poslala ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi iz czss pa je sada smjenuta. moja djeca nisu vidjela od oca 1kune od kada su rođena jer mi kaže da djeca mogu živjeti samo od kruha kako je njegova majka njega odgajala prije 50godina mislim da je sve to bolno a najviše se lomi preko djece o djeci sama vodim brigu sve što je u mojoj moći jer to su moji prekrasni zumbuli. Pa vam savjetujem da se puno ne opterećijete stim jer uvjek postoji bolje sutra tako da budete uvjek usmjereni prema svojoj djeci a ne bivšemjednog dana će mu doći u glavu da je to djete i njegovo kao i vaše.

ali moj bivši nikad neće jer nema savjesti niti osjećaj prema djeci pa zato budite ponosni i idite uzdignute glave i budite ponosni jer vam je dragi bog dao naj veće bogatstvo. a za sve informacije obratite se czss mjestu gdje boravite za daljnja savjetovanja ili se obratite babama u zg.let za unapeđenja kvalitete življenja pravni savjet GĐA barbara sajko

sreto mama

 

S poštovanem

uređeno: od newbie
uklanjanje suvišnih citata
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama budite strpljivi što otac traži nadzor treće osobe to mu czss neće odobriti jednostavno će oca djeteta pitati jer ima novaca za takvo jednostavno će mu se nasmijati, a što ne vodi brigu o djetetu sotim se nemojte previše zamarati i ako ste sedvoje skrbnici djeteta,a i sud odredio ti 15 dana tu nemožete ništa jer ako mu tu mogućnost uskratite otac djeteta može da preda tužbu radi uskraćivanja na susrete i druženje djeteta s ocem. vas pa tužbom traži promjena okolnosti a ova vam rijeć mnogo znaći. Otac djete ako ne ispunjava roditeljsku skrb skojim ne živi vi mpžete pokrenuti ponovo sudu predati tužbu i tražiti sutsko vještaćenje da li je pogodan otac da djete odlazi knjemu i pogotovo izistirajte sudsko vještaćenje.iskreno u istoj smo kaši, jer ako ga sudsko vještaćenje ustanovi da nije pogodno da djete odlazi kod oca sud može da lis i ga poslovne roditeljske skrbi barem su mi tako rekli a odma da kažem ako budete tražili vještaćenje vi snosite trošak vještacenja a vi tražite iz državnog proraćuna pa ako ga proglase da nije podoban otac on će morati sve to platiti. Iskreno pokušajte s ocem naći neko riješenje to će biti bolj za sve vas a najviše ćete pomoći svome djetetu

pozdrav

uređeno: od newbie
uklanjanje suvišnih citata
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama budite strpljivi što otac traži nadzor treće osobe to mu czss neće odobriti jednostavno će oca djeteta pitati jer ima novaca za takvo jednostavno će mu se nasmijati,

kako ste sigurni da centra neče odobrit nadzor treče osobe? Ako postoje problemi između susreta i druženja dijeteta sa roditeljem sa koim ne živi centar uvodi mijeru nadzora radi dobrobit dijeteta. To znam iz iskustav.

U mom slučaju je obrnuto, ja sam dobio dijete na odgoj i čuvanje , a majka ima pravo viđanja, svaki utorak i četvrtak po 2h svaki drugi vikend, te ljezni praznika mijesec dana i 7 dana zimski.

 

Vi niste odgovorili zbog čeg je otac dijetea pozvao 7 puta policiju, iz koih razloga, koliko dijete ima godina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim kad otac zove, mama je tu isto tako da okrene očev broj i da potiče dijete da priča s ocem,Nažalost mnoge mame nikada ne nazovu očev broj.Nije tu mama samo da zaprimi poziv s vremena na vrijeme.

 

Tako bi trebalo biti .

 

Na Vašu sreću očito Vam se nije dogodilo da kada okrenete broj bivšeg partnera , i to radi neke bitne stvari koja se tiče djeteta (bolest , škola) , prije nego što zaustite ,skine Vam sve bogove , sjeti se mame , i naravno podsjeti vas da ga ne smijete ometati jer on sada ima novi život..

 

Sva sreća moja su djeca nadam se uspješno "preboljela " razne ispade , neviđanja , nerazgovaranja osim ako one ne nazovu...

 

Drage mame i očevi , puno strpljenja i ljubavi prema djeci ...a bivšem partneru na savjest ...

 

Možete se žaliti kome hoćete , nema toga tko može bivšeg partnera naučiti odgovornosti , ako mu je jedina misija da vam se sveti preko djece i da uživa bez ometanja u "slobodi" - a ako ima i novoga partnera koji ga želi samo za sebe , još gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija