Jump to content

neregistrirana djelatnost


Missica

Preporučene objave

poštovani, oglašavala sam na facebook-u a nemam upisanu djelatnost. Stigao je poziv za inspektorat za očitovanje na koji sam poslala odvjetnika, gdje je on saznao da je bila prijava protiv mene, te sam dobila poziv za sud. E sad ne znam što dalje, vidjela sam u zakonu da je kazna jakoo velika a ja sam nezaposlena, te nemam nikakva primanja. Nisam još bila na raspravi.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koji iznos novaca je za vas velik, ali kazna je od 5.000 do 10.000 kuna.

 

Sa aspekta prekršajnog prava, sud mi vas mogao kazniti najmanjom novčanom kaznom, koja će se dodatno umanjiti za najviše dvije trećine ako do sada niste kažnjavani, ako priznate da se reklamom pokušali ostvariti neki prihod i ako iskažete da nećete nikad više.

 

Uz priloženu potvrdu o nezaposlenosti i potvrdu iz porezne o imovini, mislim da bi se mogli izvući sa 1.700 kuna.

 

Da napomenem, ne kužim se u trgovačko pravo, ako imate neka potpitanja iz te domene premještam temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada - ne.

 

1.700 kuna + sudski troškovi je najmanja kazna ili 6 dana zatvora.

 

Sve pod uvjetom da sudac/sutkinja bude dobre volje jer će u protivnom biti kazna od 5.000 kuna.

 

Moguće je da sud izda prekršajni nalog na 5.000 kuna bez pozivanja okrivljenika, u tom slučaju treba pisati prigovor u kojem je poželjno priznati prekršaj, iskazati da žalite zbog počinjenog, naglasiti da nemate primanja i priložiti potvrdu o nezaposlenosti i potvrdu o imovini, a sud će vanraspravno odlučiti o prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija