Jump to content

Tko piše te zakone?


mariner0

Preporučene objave

Moje vozilo je slikano uređajem Gatso rs-gs11 i kažu da fotografija koje je snimljena služi kao dokaz o brzini kretanja vozila. Od mene se tražilo da u roku 8 dana PU dostavim podatke o vozaču. Kako vozilo ne vozim isključivo ja zatražio sam uvid u tu fotografiju te sam odbijen uz obrazloženje da fotografiju može zatražiti jedino sud. Dakle imam opciju (tj. ostavili su me bez opcije za obranu)dati svoje podatke ili prihvatiti da me kazne po članku 229.st.7 jer nisam dostavio podatke. Kako bi ja trebao znati tko je vozio vozilo prije pola godine, zbog čega ne mogu dobiti uvid u fotografiju??? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakone piše Vlada RH ili netko od zastupnika u Saboru RH, a izglasava ih Sabor RH.

 

Da, nemate pravo uvida u spis.

 

Prekršajni zakon ne regulira to područje, već se oslanja na Zakon o kaznenom postupku, tako će ostati i ubuduće.

 

Zbog te odredbe Zakona o kaznenom postupku su prosvjedovali mnogi skupi odvjetnici koji brane popularne bivše političare koji su optuženi za korupciju, neki su izjavili da su predali Ustavnom sudu prijedlog za pokretanje postupka za ocjenu ustavnosti sa Ustavom RH, dok se to ne završi ne možete ništa.

 

Dužni ste odgovoriti po zahtjevu policije.

 

Zakonom je kažnjivo ako ne date vjerodostojan podatak.

 

Preporučam vam da pročitate stare postove o toj problematici, postoje zanimljivi odgovori koje nisam ja pisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija