Jump to content

kako tužiti odvjetnika za naknadu štete?


vaga333

Preporučene objave

poštovani,

interesira me da li postoji mogućnost naknade ( tužba odvjetničkog ureda - naplata iz osiguranja? ) ukoliko je odvjetnik od početka krivo vodio proces i promašio vrstu spora?

ukoliko da - da li postoji neki vremenski rok od donesene presude i kako izgleda takva tužba tj. da li tužba ide na osiguranje odvjetničkog ureda ili...?

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ja sam mislio da ovaj forum nudi neki oblik pravne pomoći...

ali očito je da ako se traži odgovor gdje bi se mogao tužiti vaš kolega, nula bodova...

da li se to ovdje smatra da ste vi odvjetnici nepogrešivi i imuni na pogreške pa čak i ako te pogreške uvjetuju direktnu štetu klijentu kojeg zastupate i koji to plaća?

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej vaga..ja ti nisam nikakv odvjetnik niti imam veze s tim ali sam pronašla na drugom forumu vezano za to pitanje pas i pročitaj...

 

Ako misliš da ti je odvjetnik svojim nemarom počinio štetu, možeš tražiti odštetu od osiguranja kod kojeg se osigurao od odgovornosti. Minimum visine osiguranja za odvjetnika je 800.000,00 kn.

 

Pri tome moraš paziti na slijedeće;

 

da i taj zahtjev prema odvjetnikovom osiguranju nije u zastari, a ona se računa od zadnjeg dana kada je raniji odvjetnik mogao poduzeti pravnu radnju u tvoje ime

 

također moraš imati na umu da i u postupku protiv odvjetnikovog osiguranja moraš dokazati da bi tvoj zahtjev u postupku u kojem je došlo do propusta bio osnovan.

 

Btw komora nema ništa sa tvojom naplatom od osiguranja odvjetnika, ali ga možeš njima disciplinski prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
ja sam mislio da ovaj forum nudi neki oblik pravne pomoći...

ali očito je da ako se traži odgovor gdje bi se mogao tužiti vaš kolega, nula bodova...

da li se to ovdje smatra da ste vi odvjetnici nepogrešivi i imuni na pogreške pa čak i ako te pogreške uvjetuju direktnu štetu klijentu kojeg zastupate i koji to plaća?

hvala!

 

sad sam našla ovaj forum jer tražim kome se mogu obratiti.Kod mene se radi o prometnoj nesreći i teškim tjelesnim ozljedama koje je moj muž imao i odvjetnik nas je prevario i od naknade nismo dobili ništa,sud su zaključili bez našeg znanja.Od 90 000kn koje je min. trebao dobiti,nije dobio ništa.i sad nam govore da je gotovo i da ne možemo ništa.slala sam upite raznim odvjetnicima da me upute i kažu mi kakve opcije imamo,i kako ponovno pokrenuti postupak,ali još ništa.Kome se žaliti??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Vi imate pravo podnijeti tužbu za naknadu štete protiv odvjetnika koji je bio nesavjesan,u zastupanju stranke ,odugovlačenju postupka ,propuštanja ročišta neopravdano,neinformiranja svoje stranke .Moguće je da Vas nije upozorio da pribavite valjane dokaze .Na samom početku procesa pravi odvjetnik može predvidjeti ima li smisla uopće voditi spor.

Kao u svim porama društva tako i među odvjetnicima ima koji znaju i hoće raditi i

onih drugih kojima je u interesu odugovlačiti postupak ,čak je spreman raditi i za protivnu

stranku.

Kad bi više oštečenih ustajalo tužbama protiv nesavjesnih odvjetnika ,tada bi postupci trajali kraće ,a presude bi bile rezultat istine .

Za tužbu Vam trebaju nepobitne činjenice kao dokaz prouzročene štete .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Vi imate pravo podnijeti tužbu za naknadu štete protiv odvjetnika koji je bio nesavjesan,u zastupanju stranke ,odugovlačenju postupka ,propuštanja ročišta neopravdano,neinformiranja svoje stranke .Moguće je da Vas nije upozorio da pribavite valjane dokaze .Na samom početku procesa pravi odvjetnik može predvidjeti ima li smisla uopće voditi spor.

Kao u svim porama društva tako i među odvjetnicima ima koji znaju i hoće raditi i

onih drugih kojima je u interesu odugovlačiti postupak ,čak je spreman raditi i za protivnu

stranku.

Kad bi više oštečenih ustajalo tužbama protiv nesavjesnih odvjetnika ,tada bi postupci trajali kraće ,a presude bi bile rezultat istine .

Za tužbu Vam trebaju nepobitne činjenice kao dokaz prouzročene štete .

 

Pozdrav!

 

Imamo mi nepobitne dokaze,ali sud je zaključen,kad skupim svu papirologiju,sudsku i medicinsku,kome da to odnesem??jer za ovaj spor nije bilo upitno hoćemo li ga dobiti,jer se radilo o teškim tjelesnim i psihičkim ozljedama,koje moj suprug i dan danas trpi.I odvjetnik je bio veoma optimističan i siguran u rješenje spora u našu korist.Ali sam sigurna da je naš odvjetnik radio u korist osiguravajuće kuće koju je u tom sporu tužio.I kasnije smo saznali da ju je i zastupao davno prije. Da ne spominjem da je dosta moćan u cijeloj mojoj županiji i mislim da ni jedan drugi odvjetnik neće ići protiv njega.Kome da se obratim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija