Jump to content

trgovina putem interneta i trgovina u tranzitu


kika59

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam obrt registriran sa sljedećim djelatnostima:

 

47.91 TRGOVINA NA MALO PREKO POŠTE ILI INTERNETA

 

46.19 POSREDOVANJE U TRGOVINI RAZNOVRSNIM PROIZVODIMA,

 

no imam nekoliko nedoumica, pošto nemam MTU.

 

1. Da li djelatnost 46.19 znači tkz. trgovinu na veliko u tranzitu? Odnosno, mogu se baviti i veleprodajom na način da roba direktno ide od mog dobavljača mom kupcu, bez skladištenja u mom prostoru? Dobavljač robu fakturira meni a ja dalje svom kupcu? Otpremnice?

 

2. U slučaju da bilo veleprodajni bilo maloprodajni kupac određeni broj artikala vrati (recimo zbog neispravnosti, ili maloprodajni kupac jednostano ne preuzme pošiljku i ista se vrati meni), ti artikli se knjigovodstveno vode na mom skladištu - da li je to oprečno djelatnosti 46.19 obzirom da u stvarnosti nemam skladište koje zadovoljava MTU, a u knjigovodstvenom stanju imam određeni broj artikala na skladištu?

 

3. Da li trgovina na malo putem pošte/interneta uključuje i prodaju i slanje robe u inozemstvo? Ukoliko je odgovor pozitivan, da li takve pošiljke moram izlazno cariniti, odnosno kakva je točno procedura oko toga? Pretpostavljam da se na izlaznim računima za inozemstvo ne obračunava PDV, ili? Da li se takvi računi mogu ili moraju fakturirati npr u eurima?

 

4. Da li sa gore navedenim djelatnostima mogu biti uvoznik, bilo robe koja ide za maloprodaju putem interneta, bilo za veleprodaju (trgovina u tranzitu)?

 

5. Da li skladište može biti stambeni prostor? Koja je procedura oko dobivanja MTU skladišta ukoliko se isto nalazi u stambenom prostoru?

 

6. Da li i prodaju maloprodajnim kupcima i prodaju veleprodajnim kupcima mogu voditi knjigovodstveno u sustavu veleprodaje, na način da maloprodajne kupce vodim kao kupac-građanin?

 

7. Ukoliko bih htjela uvoziti dodatke prehrani, navodno trebam imati registriranu djelatnost:

46.38 TRGOVINA NA VELIKO OSTALOM HRANOM UKLJUČUJUĆI RIBE, RAKOVE I ŠKOLJKE

Pretpostavljam da za tu djelatnost ipak trebam imati nekakav poslovni prostor/MTU? Što točno?

 

 

Unarijed hvala na odgovorima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija