Jump to content

agent za nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Evo možda odgovora od prave sobe. Svojevremeno sam posjedovala agenciju za nekretnine koja je dobrih 3-4 godina bila i najbola u gradu. Dakle moji savjeti iz iskustva su slijedeći:

1. Sam agent treba beziznimbo posjedovati izrazitu komunikativnost i snalažljivost;

2. Strankama treba uvijek govoriti istinu i predočiti sve probleme ukoliko postoje;

3. Stranke česti, makar misle, i ne znaju što hoće stoga je uputuno upoznati se sa strankom, popiti kavu, neobavezno pričati kako bi iz tog razgovora mogli uočiti stvarne potrebe;

4. Savjetovati stranci i nuditi i nešto što a priori odbija;

5. Jako ouno truda rađa i dobru zaradu;

6. Ispitajte malo agenciju u kojoj se namjeravate zaposliti: npr. koliko posluju, tko radi koji dio posla itd.

7. Jasno odamh dogovoriti sve o vašim plaćama, odnosno, provizijama.

Eto, nadam se da sam malo pomogla.

ps,. danas ima jako puno agencija ali je i upravo to izazov

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

mene zanima kako početi, kako

"privući prve nekretnine" u agenciju?

isto tako, radno vrijeme 9-17 mi je neshvatljivo, većina ljudi radi u to vrime i nema kad obilazit stanove, zašto se ne bi radilo od 12-20?

iman nešto ideja, i ozbiljno se bavim mišlju o otvaranju agencije, al sam nesigurna jer mi nedostaje informacija, ne znam nikog ko je to radio niti sam ikad poslovala sa agencijom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

ma slažem se s tobom .... npr. na stranicama HGKa imaš prijedlog zakona koji bi trebao regulirati tržište posredovanja nekretnia... jer prema njihovim informacija ima oko 1000 tkz.agencija ali ono što je zanimljivo ima svega 20tak licenciranih posrednika nekretnina a kada se donese zakon sve ostali će otpasti ... ja ti mogu pomoći samo s ovom informacijiom ... ni sam ne znam kao "privući" klijente a isto razmišlajm o otvaranju agencije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaposlena sam u agenciji za promet nekretnina i volim taj posao zato što je dinamičan i interesantan, pripravnik sam pa mi plaća i nije neka 3500 kn mjesečno no dobila sam službeni telefon i laptop prema meni se super odnose.U biti sam prezadovoljna, što se tiče posla ide dosta loše promet je pao zato što su cijene poludjele, kvadrat stana u Zagrebu je preko 1600€ tako da se prodaju manji stanovi, a oni ne trebaju posrednike za prodaju.Ako nemate početni kapital nemojte otvarati agenciju zato što vam se može desiti da mjesecima ništa ne prodate, a agencija mora plaćati režije, računi dolaze, najam poslovnog prostora u Zagrebu je preskup.Bolje vam je napraviti kao ja ići ciljano prilikom traženja posla za tim da počnete raditi kod nekog drugog, dobijete svoju plaću i ne brinete brige koje Vam nisu potrebne, a tek kasnije kad se čovjek uhoda u poslu i upozna ljude i tržište procjeniti da li se isplati otvoriti nešto svoje npr. moj dečko mi predlaže da sama otvorim agenciju što ja ne namjeravam zato što vidim kako poslovanje ide i znam da ne bi preživjela te da bi to bilo bacanje novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija