Jump to content

Fizički napad na radnom mjestu


osupnut

Preporučene objave

Pozdrav!

Fizički sam napadnut na radnom mjestu (Imam dok.sa traume i svjedoka)od osobe koja radi u tvrtki (9) godina na stud.Ugovor (a ima 57g.)Tome su prethodila verbalna vrijeđanja i ponižavanja pred drugim zaposlenicima tvrtke.O svemu i o ovom zadnjem sam obaviještavao Upravu,ali osim samog ragovora,nije se ništa napravilo.Sada mi nude daleko niže rangirano mjesto (retroaktivno 2 mjeseca) i kao da se nije ništa dogodilo.Akter i inspirator su doslovce samo izgrđeni (navodno).Da stvar bude još apsurdnija,100% vlasnici su stranci i s njima sam isto razgovarao-sve je status quo-,čak mi nisu dostavili Prijavu o povredi na poslu.Trenutno sam na bolovanju s uputnicom za psih.liječenje - MOLIM POMOĆ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osupnut je napisao:

Pozdrav!

Fizički sam napadnut na radnom mjestu (Imam dok.sa traume i svjedoka)od osobe koja radi u tvrtki (9) godina na stud.Ugovor (a ima 57g.)Tome su prethodila verbalna vrijeđanja i ponižavanja pred drugim zaposlenicima tvrtke.O svemu i o ovom zadnjem sam obaviještavao Upravu,ali osim samog ragovora,nije se ništa napravilo.Sada mi nude daleko niže rangirano mjesto (retroaktivno 2 mjeseca) i kao da se nije ništa dogodilo.Akter i inspirator su doslovce samo izgrđeni (navodno).Da stvar bude još apsurdnija,100% vlasnici su stranci i s njima sam isto razgovarao-sve je status quo-,čak mi nisu dostavili Prijavu o povredi na poslu.Trenutno sam na bolovanju s uputnicom za psih.liječenje - MOLIM POMOĆ

 

 

 

Fizički sam napadnut na radnom mjestu (Imam dok.sa traume i svjedoka)od osobe koja radi u tvrtki (9) godina na stud.Ugovor (a ima 57g.)

 

ovo je nemoguće ta osoba vjerojatno radi na tuđi studentski ugovor i tu i je veliki problem jer osoba koja vas je fizicki napala nije ta koja je u studentskom ugovoru dakle kad bi se sudski otpetljavali vas slucaj ustanovilo bi se da ta osoba radi na crno na tudi ugovor i poslodavac bi snosio posljedice za to.

 

Uovoj situaciji mozete tuziti i poslodavca

i osobu koja vas je fizicki napala

 

Poslodavca zbog povrede na radu

a osoba koja vas je fizicki napala nju mozete i kazneno prijaviti

a sad dal cete i dobiti spor to vam ne mogu sa sigurnoscu reci jer nemam dovoljno podataka i nisam sudac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ozljeda na radu neće se priznati osiguranoj osobi iz članka 2. ovog Pravilnika, ako je do ozljede, odnosno bolesti došlo zbog:

1. skrivljenog, nesavjesnog ili neodgovornog ponašanja na radnome mjestu, odnosno pri obavljanju djelatnosti (npr. tučnjava na radnom mjestu ili u vremenu dnevnog odmora, namjerno nanošenje povrede sebi ili drugome i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZastoJa je napisao:

Ozljeda na radu neće se priznati osiguranoj osobi iz članka 2. ovog Pravilnika, ako je do ozljede, odnosno bolesti došlo zbog:

1. skrivljenog, nesavjesnog ili neodgovornog ponašanja na radnome mjestu, odnosno pri obavljanju djelatnosti (npr. tučnjava na radnom mjestu ili u vremenu dnevnog odmora, namjerno nanošenje povrede sebi ili drugome i sl.)

 

e u pravu si to sam zanemario

pa ostaje kaznena prijava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZastoJa je napisao:

Ozljeda na radu neće se priznati osiguranoj osobi iz članka 2. ovog Pravilnika, ako je do ozljede, odnosno bolesti došlo zbog:

1. skrivljenog, nesavjesnog ili neodgovornog ponašanja na radnome mjestu, odnosno pri obavljanju djelatnosti (npr. tučnjava na radnom mjestu ili u vremenu dnevnog odmora, namjerno nanošenje povrede sebi ili drugome i sl.)

______________________________________________________________

do ozljede nije došlo mojom krivicom, nitije bila tučnjava, nego sam ja bio napadnut.

 

Po kojoj osnovi mogu tužiti poslodavca (neki čl. ili nešto pobliže)

 

 

zahvaljujem! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jasno je to, samo sam htjela reći da nemate pravo na nešto sa osnova ozljede na radu kako su Vam sugerirali, jer se pod ozljedom na radu podrazumijeva ozljeda nastala u vezi sa radom, a ne kad Vas netko udari na poslu, pa kao bilo je na poslu i u vrijeme radnog vremena, pa je to to, ali nije jer je ozljeda namjerno nanesena....dakle nema Vam tko što pisati Prijavu o ozljedi na radu jer ona to nije...kužite....uostalom, pa imate li Vi fizičku povredu? Jer napisali ste da ste fizički napadnuti, a na bolovanju ste na osnovi psihičkog stanja :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija