Jump to content

glupaca


zrinka12

Preporučene objave

Evo ljudi i mene, jos jedne glupace.Jer sta bi drugo rekla za sebe.Stvari stoje ovako.Ja sam na 2005 godine na navaljivanje kolegice sa posla digla kredit (glupost br.1).Ta moja kolegica je krivotvorila moju isplatnu listu i preko posrednika digla krediti u jednoj banci u Austriji.Da bi realizirali taj kredit morali smo ici u Sloveniju u jedan restoran gdje nas je cekao direktor te banke i posrednik (glupost br2).Kredit je realiziran u restoranu iznos kredita je bio 7000eura placalo se kvartalno troskovi obrade kredita su 2%,zatezna kamata je 4%.Rata se ja placala kvartalno i iznosila je 450 eura.Direktor poslovnice nam je nakon potpisa isplatio kredit u iznosu od 6500 eura jer je 500 eura bila provizaija za posrednike i troskovi obrade kredita. (greska br.3).Kredit sam uredno uplacivala na RN od gospodina koji je bio posrednik i koji je taj iznos trebao prosljediti na banku (postoje uplatnice).Međutim prosle godine sam se razbolila i vise bila u bolnici nego na poslu.Kredit je kao nastavila otplacivati moja kolegica.Na kucnu adresu nisam dobila nikaka ispis kredita ,otvoreno dugovanje ili opomenu pa sam bila sigurna da je to sve uredu.Međutim sok prosli mjesec mi je sjela admin. zabrana za taj doticni kredit bez obavjesti sjeo na placu.Kontaktirala odvjetnika koji je izdao admin zabranu i zamolila sam ga da mi objasni kako to da nisam obavjesena o nicemu i da li je normalno da se kredit sklapa na taj nacin.Gospodin je odgovorio da je to normalno jer na taj nacin izlazi u susret klijentima.Zamolila sam ga da mi skine administrativnu zabranu te da nastavim placati kao do sada međutim gospodin kaže da to nije moguce dok se rate koje nisam placa ne naplate.Na moje pitanje koji je iznos tih rata nije zelio odgovoriti.Stojim iza toga da sam digla kredit,da sam dobila pola novaca i svoj dio sam placala.međutim odlaskom u bolnicu sve je krenulo nizbrdo.znam,znam sto ce te reci i slazem se sa vama.Ja ne trazim da se kredit ponisti mene samo zelim da mi se makne zabrana.Na isplatnoj listi ispada kao da ni jednu ratu nisam uplatila.Što ja mogu napravit,da li postoji bilo kakav pravni savjet.Samo mi molim Vas nemojte reci da sam glupa jer sam taj "pravni " savjet usvojila.Razlog sto sam bila u bolnici je sto sam prosle godine pukla,ali zbilja mislim pukla.Ljecim se od depresije,aneksioznosti,i promjene licnosti koja se temelji na promjeni ponasanja.Ljecim se od 2004 godine.Da se razumijemo ne zelim se vaditi na to.Zelim samo da mi se makne zabrana i zelim info o otvorenom dugovanju.

 

lp

Glupaca

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ispis kredita se obratite banci kod koje ste uzeli kredit. Ako ste vi korisnik, odnosno obveznik kredita, banka vam je dužna predočiti vaš dug! Tu nemate što pitati odvjetnika jer nikada ne znate da li su njegove informacije valjane.

Glede dogovora "direktora" i "posrednika" meni je to sumnjivo jer se za 7000 Eura ne ide u restoran dogovarati, već se to obavi na šalteru nabrzake. Sve mi to miriše na prevaru, posebice stoga jer ste srate isplaćivali "posredniku". U banci zatražite izvatke tih isplata na račun dotičnog "posrednika" i zajedno s dokumentima otiđite u policiju i objasnite slučaj.

Naravno prije svega ovoga kontaktirajte svoju kolegicu koja (kako sam shvatio) s vama dijeli kredit. Možda ona ne plaća svoj dio kredita, a kako ste samo vi obveznik (formalno upisani kao dužnik) moguće je da se zbog njenog neplaćanja vaša plaća otkida.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve pet samo ne vjerujem da bi jedan direktor sklapo kredite posebno ne od 7000 euro to ti rade obicni posrednici banaka

koji brzo zarade proviziju, jednostavno ste nasjeli na trik u koji mnogi cesto ulicu kad ne mogu u banci dobiti kredite.

Situacija je komlicirana morate imati neki ugovor o kreditu. koja banka u kojojo drzavi i mora te se obratiti nekom iz te banke ili nekom ko stiti potrosace i njiima nije potrebna administrivna zabrana dovoljan je vas potpis da pristajete da vam se rata kredita odbija sa vaseg konta. U lavnom potrebno je vise informacija o kreditu ako zivite vani tamo postoje institucije koje se bave takvim stvarima i mogu vam besplatno objasniti sta i kakav vam je kredit ili odite u banku i pitajte o trenutnom stanju vaseg kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji ugovor postoje uplatnice ,postoji apsolutno sve.Uspijela sam kontaktirati odvjetnika koji ih ovdje zatupa.koji me je zamolio da napisem zahtjev vezano za sve to te da ce on to prosljediti.stvar je sto sam ja prvu ratu koju sam platila uplatila cak prije vremena tj.rani međutim meni su stavili kamate.i sama sam znala da tj.imala osjecaj da to nesto ne stima,ali uz konstatni nagovor i te doticne kolegice sam pristala.sve dok nisam otisla u bolnicu imala sam sam stvar pod kontrolom međuti kako sam skoro cijelu godinu proslu provela u bolnici vjerovala sam da je sve redovno placeno jer apsolutno nista nije stiglo na moju adresu,opomena ili nesto slicno i odjednom zapljena place.sme je da sam se uplela u nesto ilegalno i sto me moze kostati glave.I iskreno vise ne znam sto da napravim.Kredit moram otplatiti sto i namjeravam,jer sam stavila svoj potpis na papir.Stvar ide tako daleko da je ta moja kolegica cak krivotvorila moju platnu listu i dovela me pred gotov cin.Znam ,znam da sam trebala reagirati,zasto nisam jednostavno ne znam.Nakon svega ja dobijem opomenu pred otkaz.Ja koja nikada nista nisam krivotvorila niti znam kako se to radi.Ti bi mi takvo sto palo na pamet.Pa da sam u dugovima do grla.Ta zena mi je odnjela 100 godina zivota,prijetnje,manipuliranja,lazii.I sada je sve meni palo na leđa.Poslal sam E-mail jednoj od glavnih osoba u banci banka se zove ZILA u austriji je.Nadam se da cu danas dobiti odgovor.Cak imam i ime osobe koje je odobrila kredit i njegovu sliku.Njihov odvjetnik je isprva bio grdub prema meni i odkantao me je,a sada imam osijecaj ili se mozda varam kako da pristaje na to da mi se makne ta administrativna zabrana.Glupa sam,naivna ,ali ne zelim snositi apsolutnu svu odgovornost,jedino svoju.Sta sada dalje.

Da se bacim sa savskog mosta to mi izgleda kao jedino rijesenje jer sam vise na rubu zivaca.Bojim se da cu posao izgubiti i zavrsiti u zatvoru radi moje naivnosti i necije manipulacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Dosta je vremena prošlo od zadnjeg posta na ovu temu, ali nadam se da će ipak imati smisla da i ja svoje iskustvo navedem:

Naime, i ja imam lošeg iskustva s POSOJILNICA BANK XXXX (editirao moderator). Slično kao gore navedeno s iznimkom da sam zbog civilne službe zapao u financijske poteškoče. Sada sa svakim dopisom traže sve veću osnovicu, iako redovito plijene više novca nego zakonski smiju, a ja kao podstanar sa ženom i dvoje djece i jedini privrednik u obitelji trebam izači na kraj s 1600 kn mjesečno.

Želim skrenuti pažnju na nekoliko činjenica:

1. Ta banka krši zakon o bankama jer nudi u Hrvatskoj bankarske usluge mimo HNB-a (provjerio sam, nemaju licencu za rad u Hrvatskoj)

2. G. XXXXXX (editirao moderator)(direktor banke) krši zakon o prometu deviza, jer svaki put kada donosi novac klijentima (ja i mnogi drugi smo u kafiću u Velikoj Gorici dobili isplatu kredita) preko granice prenosi hrpu Eura (zakonski limit bez posebnih dozvola je 3000 €) a kada posječuje svog odvjetnika u Varaždinu, iznosi naplate od rata na isti način preko granice.

3. Ne drže se niti zakona RH niti zakona iz vlastite države. Naime u Austriji je eksistencijalni minimum za 4-članu obitelj koja je podstanar oko 1300 €. Što znači da se primanja ispod toga ne mogu pljeniti. Meni ipak pljene iako mi ostaje samo 1600 kn s čime bi trebao plačati stan (1800 kn) režije (oko 500-700kn) i prehraniti, oblačiti itd. dvoje male djece od 3 godine. Niti jednom od 2005. kada sam digao kredit nisam dobio izlist dugovanja i uplata. Dosada sam od 8000 posuđenih eura vratio oko 4000, a ipak tvrde da sam dužan još 11000 € (danas dobio dopis od odvjetnika) a krajem prošle godine bilo je to 10000 itd.

 

Sa svime time sam se obratio i DORHU (5.10.2009) sa e-mailom. Danas sam ih kontaktirao da pitam šta je s time, oni tvrde da nisu dobili mail!?

 

Ja smatram da se trebamo udružiti svi koje lihvari ta banka. Uz svjedoke (što više to bolje) možemo dokazati da ugovori nisu potpisani u Villachu (kako to stoji na ugovorima, čime bi bili osigurani) već u Velikoj Gorici i ne znam gdje sve. Obzirom da je protuzakonit ugovor, mogao bi se čak i proglasiti nevaljalim (prema izjavi jednog odvjetnika s kojim sam kontaktirao). Ali za to treba više svjedoka i trebaju se žrtve udružiti.

 

Stoga molim da svi koji su kod dotične banke podigli kredit, a sada ih ta banka lihvari, da se jave kako bi zajednički borili se protiv tih kriminalaca!

 

editiran je dio posta s nazivom banke i imenom direktora. Politika Legalisa je čuvanje privatnosti i oštećenih i osumnjičenih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija