Jump to content

Otkaz sa ponudom izmjene ugovora


Jethro

Preporučene objave

dobio sam otkaz zbog reorganizacije u firmi nakon 3 godine zaposlenosti.

moje bivše mjesto su ukinuli (samo naziovom), kreirali su novo sa apsolutno

istim

opisom posla, no 2 riječi (od 4) su promijenili u nazivu.

novim poslom (pnudili su mi zamjenski posao) ja sam zadužen za transport i

iskrcavanje opreme (kičmatrans) radnim mjestom u kojem

doduše traže vss (ima li ovo veze sa pameću???).

 

imam li šanse tužbom za nematerijalnu štetu?

tužio sam poslodavca za mobbing, a ovo je uslijedilo tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ti je sada manja plaća ili tako nešto, pa zato hoćeš tužiti (inače ti se ne isplati).

 

Što se tiče samog otkaza s ponudom novog ugovora i reorganizacije, to je jedan od trikova poslodavca jer ti vjerojatno u obrazloženju stoji kao razlog otkaza kako je ukinuto radno mjesto na kojem si do tada radio.

 

Tužba bi ti mogla proći, ali ne savjetujem spor osim ako nije totalna frka. Ako npr. poslodavac dokaže da ti je sada smanjen opseg posla ili nemaš više neke od obaveza koje si imao prije onda ćeš izgubiti.

 

Inače, imam fealing da tvoj poslodavac kuži u problematiku, pa i to treba uzeti u obzir.

 

Btw: Kako to da si tužio poslodavca? Znam da se masa ljudi to ne usudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hm, točno. mislim da sam zaboravio nešto dosta važno navesti...

psihijatarski nalaz koji je uslijedio nakon mobinga...

par mjeseci bolovanja, hrpa dokaznog materijala da se radilo o mobingu - trebala bi naplata štete doći po pitanju nematerijalne štete. ne velika, no ipak čini moralnu pobjedu...

ja nemam što izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate li vi da u hrvatskoj nema niti jedine presude u kojem je presuđen mobing...kaže lajavica!

 

Pitam se zašto?

Vjerovatno je i to sudska praksa kao i u mom slučaju "FAKTIČNOG RADA". Lajavice, po broju postova pretpostavljam da ste pravnica po struci. Ako je moja pretpostavka točna, pomozite mi i recite u kojem zakonu ili pravilniku je definiran faktični rad. Suci sude na temelju sudske prakse koja bi trebala biti temeljena na zakonima i podzakonskim propisima. Ako faktični rad nije nigdje definiran, kako suci mogu stvoriti sudsku praksu na temelju nečeg nedefiniranog i nepostojećeg.

Poruka Jethru, mislim da ste na listi za "odstrel", radno mjesto Vam visi u zraku. Svakako tražite sudsku zaštitu, jednom mora i pravna država profunkcionirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez obzira sto poslodavac u sistematizaciji mijenja naziv radnog mjesta - u ZOR-u se govori o poslovima, ne o radnom mjestu jer, buduci je otkaz ugovora o radu dopusten samo kao ultima ratio, nuzno je da se radi o stvarnom ukidanju odredjenih poslova. preptpostavljam da nemate niti sindikat niti radnicko vijece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina što piše u ZOR-u, ali isto tako je moguće da reorganizacijom poslove koje je obavljao jedan zaposlenik, sada preuzmu drugi zapolenici, te na taj način prestane potreba za tim konkretnim radnim mjestom, s time da potreba za poslovima ostaje.

 

Ukoliko je novom sistematizacijom samo "kozmetički" promjenjeno ime radnog mjesta tada bi tužba trebala proći.

 

No, reorganizacijom poslovanja na način da se kreiraju nova radna mjesta, dodajući im jednu vrstu poslova, a oduzimajući im drugu vrstu poslova možete učiniti da netko izvisi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija