Jump to content

Paraf na ugovoru


Ogilvie

Preporučene objave

Imate li vi pravnici u poduzećima, a i vi komercijalisti i financijaši točno propisano što zanči vaš paraf na ugovor?

 

Ja nemam i to me duže vrijeme kopka.

 

Ugovor o radu i sistematizacija nisu dovoljno precizni da bi se iz njih zaključilo bilo što.

 

Znam kako velike firme imaju to uređeno, no mislim da moja inicijativa da se i kod nas tako uredi ne bi bila dobro pozdravljena od čitavog poduzeća.

 

Za sada nema nikakvih problema, pa ne bih baš popravljao ono što nije ni pokvareno.

 

Možda mi je bolje i radi sebe ostaviti sve neuređeno, pa u slučaju najgoreg pozvati se na to da poslodavac nije točno utvrdio moje radne obaveze (iako u moj opis posla spada predlaganje i uređenje pravilnika o radu i sl.)

 

Koje je vaše mišljenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, neeeee

 

Krivo si me shvatio, naravno da ih potpisuju nakon toga ovlaštene osobe, ali prije nego što potpišu članovi uprave, parafiraju se ostali sudionici konkretnog posla.

 

Paraf znači da si ti odradio svoj dio posla i odobrio tu formu ugovora (tj. odgovornost unutar društva).

 

Mene zanima kao prvo praksa u poduzećima (koliko ljudi ima to propisano), te trebam li dizati paniku ili mi je bolje da šutim.

 

Btw: hvala na dobroj volji.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno si stavio ovaj post prije moga, ali za svaki slučaj, opet pojašnjavam u poduzećima je praksa slijedeća:

 

Prije nego što ugovor potpiše ovlaštena osoba, tj. ona navedena u sudskom registru, po unutarnjim propisima poduzeća (tj. raznoraznim pravilnicima) parafiraju je komercijalisti, pravnici, financijska služba, te eventualne ostale službe.

 

 

Opet hvala na trudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radio sam u društvu koji su inzistirali na parafirnju dokumenata. Mislim da u načelu takva praksa nije loša i utječe da pojedinci unutra društva ispravnije rade svoj posao, čisto kroz odgovornost za paraf. Drugo uvijek se zna tko je konkrean dokument proizveo.

Treće - ovlašteni zastupnik nema uvijek vremena isčitavati gomile ugovora, faktura, ponuda, prihvata ponuda... nego je očekivano da vjeruje svojim podčinjenima da su prekontrolirali dokumente koje su parafirali.

Četvrto - ova praksa je izvrstan instrument delegiranja odgovornosti.

 

Mislim da sam ti dao dovoljno razloga kojima možeš začepiti usta svim onima koji se protive promjenama, a imaš moju podršku da napraviš sve kako bi se poslovanje u društvu u kojem radiš diglo na još višu razinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija