Jump to content

Pojašnjenje zakonske odredbe - molim


scarlet

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Ne može Vas se teretiti niti za što niti Vas niti osobu koj je provodila odjavu iz razloga što se odjaviti može samo na osnovu otkaza ili sporazuma. To što niste radili tri dana, poslodavac Vam eventualno ne mora za to platiti neto plaću dok će doprinose morati obračunati i za te dane, također to što je poslodavac propustio na vrijeme reagirati, mada napominjem da se radi o vrlo kratkom vremenskom periodu, pada na teret poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ona koja je odjavljivala, znam da se može odjaviti samo na temelju otkaza ili sporazuma, no bivši poslodavci su izgleda osjetili potrebu da si ta dva dana naplate od mene. naime i ja sam otišla iz te firme u 9.mj, mjesec dana nakon kolegice koju sam odjavljivala. naravno poslodavac mi još do sada nije isplatio plaću ni za 7. niti za 8.mj, a sada me ucjenjuju da će mi je isplatiti ako potpišem da sam krivo odjavila kolegicu i da ja nadoknađujem štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Scarlet!

1. Dali ste dobili obraćunski listić? Ako da, pokrenite ovrhu i naplatite svoju plaču. Ako ne, zatražite da Vam ga daju, ako ga daju, onda pokrenite ovrhu, ako ga ne daju, prijavite inspektratu rada da Vam nisu dali o. listić.

 

2. Nemaju nikakve mogućnosti Vas teretiti za ta dva dana i to im jasno dajte do znanja jer i da ste imali najbolju volju, to naprosto niste mogli napraviti.

 

3. Dajte im šansu još jednom da ispune svoje obveze prema Vama, u roku od npr. 3 dana, a zatim sve prijavite inspektoru rada i pokrenite sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija