Jump to content

raskid ugovora o radu na neodredjeno vrijeme


marin7

Preporučene objave

...molio bih za savjet....

...radni kolega mi treba dobiti otkaz ugovora o radu...kojega by the way ja moram sastaviti, zbog neispunjena obveze da u roku godine dana od sklapanja ugovora o radu mora položiti za odredjeni strucni certifikat...sto on nije napravio, ugovor se ne raskida automatski nego sukladno tom čl. 7 to ugovora o radu i sukladno čl. 14 pravilnika o radu treba raskinuti ugovor o radu.....

....e sad htjeo bih izbjeci tu situaciju jer bi mu u tom slucaju morao obrazloziti u otkazu koji su razlozi otkaza....pa bih htjeo napraviti radije sporazumni raskid ugovora o radu kako ne bih morao navoditi razloge otkaza , da mu ipak to ne stoji u otkazu i zbog struke i zbog buducih poslodavaca...

...zanima me da li je to bolje i pametnije rjesenje...

...ili ipak moram ici na redoviti otkaz ugovora o radu i detaljno obrazlozenje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sporazumni je bolji u toliko što se puno teže pobija pred sudom (praktički si siguran). Također tvoj prijatelj mora potpisati da je suglasan s sporazumnim otkazom.

 

No, tu je pitanje otpremnine. Naime u redovitom otkazu se ne plaćaju dopirnosi za otpremninu do četverostrukog mjesečnog osobnog odbitka vrijedećeg u trenutku isplate za svku navršenu godinu rada u tog poslodavca (zadnji puta kada sam provjerio to je bilo 6.400 kn po godini).

 

Kod sporazumnog se plaćaju doprinosi za cjelokupan iznos.

 

Nadalje, pitanje je i prava tvog frenda na burzi, ako je sporazumni nema odmah sva prava na naknadu.

 

No, za podlodavca uvijek je bolje sporazumni otkaz i svi poslodavci će radije platiti nešto više kako bi mogli sporazumno otkazati radniku, dakle nećeš pogriještiti ako šefu savjetuješ da dade sporazumni (80% radnih sporova dobivaju radnici).

 

Također, u praksi je najbolji treći način koji ti nažalost ne mogu ovako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala...i ja sad dumam kako da izvedem da on ima sto manje kasnijih problema...jer otkaz ce dobiti u svakom slucaju...

...ako obrazlozim razloge otkaza ugovora o radu...to mu nece bas ici u daljnju korist glede struke i buducih poslodavaca.....zato je sto je razlog otkaza usko vezan za njegovu struku...a ja cu morati obrazloziti podrobno.....

... a sporazumni opet zbog te naknade sa biroa.....

...iako ce ga on potpisati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija