Jump to content

osnovica place


Pikacu

Preporučene objave

pozdrav svima na forumu :-)

 

Zanima me koja je najniža zakonska osnovica za izracun plaće? Promjenila sam poslodavca i potpisala novi ugovor na kojem je navedena osnovica za izračun plaće 1700,00 kn za 40 radnih sati tjedno. To znaći da nas praktički prisiljava da radimo puno prekovremenih (oko 80h tjedno radimo) da bi imali imalo pristojnu placu.Slobodne dane samo mogu sanjat! (nisam bila slobodna 3-tjedna,nema nas tko zamjenit)

Kako mi se čini neću biti slobodna još neko duže vrijeme.

Najme radim u trgovini koja radi svaki dan puno radno vrijeme (+prekovremeni) osim Božića, Nove godine i Uskrsa! Na ovaj način nas je poslodavac također prisilo da zaboravimo na bolovanje jer nam plaća pada na minimum (tako da radimo i sa gripom,virozom itd, odnosno samo ako fizički nemožeš doći na posao jer te auto pokupio i u bolnici si). Ugovor sam potpisala na 3mj., a plaću mi isplačuju na račun u banci s kojom imaju sklopljen ugovor, čime mi je uskračeno zakonsko pravo na izbor banke. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam, za djelatnost trgovine je proširena primjena kolektivnog ugovora na sve poslodavce.

Kolektivni možete naći ovdje : http://www.sth.hr/kolektivni.asp

U njemu je navedena minimalna osnovica od 1600,00 kuna brutto koja se onda množi sa definiranim koeficijentom za pojedina radna mjesta, konkretno blagajnik i prodavač imaju koeficijent 1,5 što ukupno daje 2400,00 kuna brutto.

Tako dobivena osnovica uvećava se još za 0,5 % za svaku godinu radnog staža.

Moguća su i druga uvećanja plaće, proučite kolektivni za djelatnost trgovine, ili se obratite nekom sindikatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija