Jump to content

Šta sad?


zbunj

Preporučene objave

Dakle, moj je problem ovaj...

U ponedjeljak, 3.prosinca počinjem raditi u državnoj službi kada ću ući u 35. tjedan trudnoće. Do termina poroda koji je 10 .siječnja mi ostaje 38 dana. Koliko mi je poznato rodiljuni dopust moram otvoriti 28 dana prije termina što je 14.prosinca. Dakle, ostaje mi raditi samo 12 dana ili zapravo 10 radnih dana.

Moja je nedoumica ova...

Ima li smisla raditi i to malo vremena ili odmah ići na rodiljni, mogu li uopće to? Gubim li išta tako?

Hoću li uopće imati pravo na rodiljnu naknadu obzirom na to kratko vrijeme rada? Ako ne, bi li imala kada bih odradila cijeli mjesec i smijem li to uopće,mislim na opciju raditi do 10 dana pred porod?

treća stvar mi je potpuna nepoznanaica pa ovo sada "lupam". Naime, čula sam da postoji nešto kao "zamrzavanje" radnog mjesta kao radi skorog poroda i da me na taj način uopće ne primaju u radni odnos.Je li to uopće moguće?

Mislim, puno je nedoumica a ja ne znam šta mi je činiti...

Molim pomoć.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si primljena u radni odnos, o danu početku radnog odnosa i rasporedu na radno mjesto, piše u potpisanom ugovoru u radu. I to se ne može mijenjati osim naknadnim ugovorom, odnosno aneksom.

Najmanje 28 dana prije termina poroda imaš zakonsku obvezu otvoriti obvezni rodijni dopust.

Čestitam na trudnoći i novom poslu.

Na rodiljnu naknadu imaš pravo, ali sa smanjenim iznosom jer nemaš prosjek od 6 mjeseci koji ti mogu izračunati (točan postotak će ti reći u zavodu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na čestitkama i na brzom odgovoru!

Još je nešto ostalo nedorečeno i taj dio ponavljam...

Ima li smisla raditi i to malo vremena ili odmah ići na rodiljni, mogu li uopće to? Gubim li išta tako?

Naime, ugovor potpisujem i raspored dobivam u ponedjeljak pa tako postoji i mogućnost putovanja do radnog mjesta( i to čak do 100 km) a mislim da nisam u stanju to podnijeti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija