Jump to content

Izračun porodiljne naknade


Borna

Preporučene objave

Zaposlena sam u firmi od 1.1. 2007. g. na 4 sata, a od 1. 12. zaposlit ću se na još dodatnih 4.

Trudna sam već nekoliko mjeseci i 1. 2. 2008. planiram na "komplikacije", a onda (17. 3. čini mi se) i na porodiljni.

 

Konkretno me zanima hoću li imati pravo na puni iznos porodiljne naknade budući da nemam i neću imati 12 mjeseci prethodnog staža, ali ću zato imati 2 pune plaće prije stupanja na komplikacije.

 

Zahvaljujem na odgovoru i napominjem da sam zvala HZZO, ali su me fino otpilili na telefon, pa prije nego li se dokotrljam tamo da saznam što više.

 

Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram pojasniti.

 

1. 12. sigurno stupam u novi radni odnos, koji nije fiktivan nego ću zaista raditi jer mi je općenito u interesu raditi 8, a ne 4 sata.

 

Imaš pravo, odlazak na komplikacije je zaista u sferi pretpostavke, ali s obzirom na novog poslodavca, obveze prema dosadašnjem, a i na svoje za sada dobro zdravstveno stanje pretpostavljam da će se zaista tako i dogoditi.

 

Ok, ako i bude problema imam puno dana g.o. kojeg mogu iskoristiti na prvom poslu, a drugioga ću više obavljati od kuće, tako da sam zaista "pokrivena" do početka veljače.

 

Pa ako mi možeš ovako odgovoriti bila bih zahvalna, čisto da znam na što kasnije mogu računati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što ti je vjerojatno poznato rodiljne su naknade za razliku od nadoknadu plaće delimitirane, no obzirom da se od 01.01.2008. godine tako nešto prvi puta primjenjuje, još zapravo nije siguran način na koji će se tako nešto obračunavati. Postoje dvije varijante, prema prvoj u obzir se ne bi uzimala isplata nadoknade plaće (koji nije delimitiran), već ranije isplaćena visina plaće, prema drugoj, ko zna.......

 

Tak da, svejedno je prerano za bilo kakav odgovor, bumo vidli, uskoro.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti što gnjavim, ali budući da mi je ova situacija zaista iznenadno iskrsla, voljela bih razmotriti sve mogućnosti, pa pitam i ovo:

Dakle, s obzirom na gore opisanu situaciju, ako uopće ne idem na komplikacije već iz radnog odnosa odem na porodiljni 45 dana prije, hoću li dobiti puni iznos naknade?

 

Hvala i oprosti na gnjavaži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni trebala bi i u jednom i u drugom slučaju dobiti delimitiranu naknadu prvih šest mjeseci, no velim nisam tu 100% siguran na koji će se način vršiti obračun, poznavajući sustav, sve je moguće. U svakom slučaju to pitanje nek bude sporedno. Primarno je da slušaš upute tvog doktora, a ovo ostalo bude došlo kak treba doći i manje je bitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija