Jump to content

Otkaz (zanimljivo, ne znam da li je slično nešto bilo)


Jethro

Preporučene objave

Izabran sam za povjerenika sindikata x za moju tvrtku te je sindikat obavijestio moju tvrtku o tome.

ovi istovremeno reagiraju na sljedeći način:

ukidaju moje radno mjesto, daju mi otkaz sa ponudom izmijenjenog ugovora (daju mi novo mjesto sa biiitnooo nižom plaćom).

imam pravo odbitinovoponuđeni ugovor i dobit ću otkaz.

pitanje: budući da meni kao sindikalnom povjereniku ne smiju smanjiti plaću iako me prebace na novo radno mjesto, to ovdje nije slučaj (bitno su mi snizili plaću).

uz dobiveni otkaz, tražit ću da me vrate na "novo" radno mjesto, budući da su ukinuli moje staro.

kakve su mi šanse da dobijem sud ako to zahtjevam, tj mogu li reći (ja, a sud presuditi) da oni nisu u pravu kad mi ukidajući moje radno mjesto ( pravno u redu) nude drugo sa nižom plaćom (a što prema zakonu o radu ne smiju, jer sam sindikalni povjerenik)?

mogu reći da bih radio da su mi dali istu plaću, ali dali su mi NIŽU!!!

može li sud reći: "nisi htio raditi za nižu plaću, a za veću si trebao podnijeti tužbu, poslodavac je u pravu"?

smatram tražiti plaću za sve mjesece (ako bog da godine) koje nisam išao na posao nakon dobivenoga otkaza...?

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na savjetu...

No kako je poslodavac bahat, dobrostojeća državna tvrtka, jednostavno me neće pustiti da tijekom radnog vremena odem do Inspekcije (napustio radno mjesto bez dozvojle= otkaz!!!), a kako završavam radno vrijeme baš kao i inspekcija, mislim da se na tako vulgaran način i štite. Mislim da ću morati tražiti godišnji ili ići na bolovanje da to realiziram.

hala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija