Jump to content

Invalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad


zedox

Preporučene objave

Poštovani,molio bih da mi netko odgovori na par pitanja.Ostvario sam pravo na profesionalnu mirovinu.Još uvijek sam na bolovanju i želim prekinuti rad kod sadašnjeg poslodavca jer on nema za mene zamjensko radno mjesto a i ja nemogu više raditi poslove opterećenja kralježnice,stajanja,hodanja,klečanja i čučanja.Dali ja njemu trebam dati otkaz ili oni meni?Kakva je to vrsta otkaza?Molio bih da mi netko odgovori koliko bi po prilici mogla iznositi moja mirovina?Imam 35 godina starosti i 12 i pol godina staža.Prosječna plaća mi je bila 3000kn-a.Dali postoji neka najniža mirovina i koliko ona iznosi za profesionalnu nesposobnost za rad?Dali se mirovina umanjuje za iznos eventualne naknade za tjelesno oštećenje?Još nisam dobio pravomoćno rješenje jer traje rok za žalbu.Sa kojim se datumom daje otkaz ugovora o radu?Dali ja mogu odbiti ponudjeno neko drugo radno mjesto ako mi ga poslodavac ponudi,bez ikakvih posljedica?U kojem dijelu rješenja će pisati preostala radna sposobnost?Dali ja mogu podnijeti zahtjev za procijenu tjelesnog oštećenja radi ostvarivanja prava na osobnu invalidninu jer u rješenju piše da imam više od 50% oštećenja u odnosu na zdrave osobe?Molim Vas pomozite.U očekivanju Vaših odgovora,srdačno Vas pozdravljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zedox je napisao:

Poštovani,molio bih da mi netko odgovori na par pitanja.Ostvario sam pravo na profesionalnu mirovinu.Još uvijek sam na bolovanju i želim prekinuti rad kod sadašnjeg poslodavca jer on nema za mene zamjensko radno mjesto a i ja nemogu više raditi poslove opterećenja kralježnice,stajanja,hodanja,klečanja i čučanja.Dali ja njemu trebam dati otkaz ili oni meni?Kakva je to vrsta otkaza?Molio bih da mi netko odgovori koliko bi po prilici mogla iznositi moja mirovina?Imam 35 godina starosti i 12 i pol godina staža.Prosječna plaća mi je bila 3000kn-a.Dali postoji neka najniža mirovina i koliko ona iznosi za profesionalnu nesposobnost za rad?Dali se mirovina umanjuje za iznos eventualne naknade za tjelesno oštećenje?Još nisam dobio pravomoćno rješenje jer traje rok za žalbu.Sa kojim se datumom daje otkaz ugovora o radu?Dali ja mogu odbiti ponudjeno neko drugo radno mjesto ako mi ga poslodavac ponudi,bez ikakvih posljedica?U kojem dijelu rješenja će pisati preostala radna sposobnost?Dali ja mogu podnijeti zahtjev za procijenu tjelesnog oštećenja radi ostvarivanja prava na osobnu invalidninu jer u rješenju piše da imam više od 50% oštećenja u odnosu na zdrave osobe?Molim Vas pomozite.U očekivanju Vaših odgovora,srdačno Vas pozdravljam.

...koliko znam ako odbijete drugo radno mijesto, dobivate otkaz....isto tako s obzirom na godine staža i starost i iznos plaće, mirovina bi vam bila minimalna...tj. minimalna po zakonu invalidska penzija...mirovina vam se ne umanjuje za naknadu za tijelesno oštečenje.Koliko znam bolje je da vama poslodavac da otkaz kao tehnološkom višku.Podnesite zahtjev za procijenu tjelesnog oštećenja...makar sa 50% oštećanja teško da ćete dobiti za to novčanu nadoknadu...mislim da je to ukinuto...ali vam kao tjelesno oštećenje možda priznaju. Najbolje je otići u Tvrtkovu kod pravog savjetnika sa svim dokumentima...i on će vam objasniti, to je besplatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija