Jump to content

Poštom (ne)pristiglo pisamce od poslodavca


Jethro

Preporučene objave

ako mi poslodavac pošalje na kućnu adresu neki akt (odluku, otkaz, ovoono, bilo što) preporučeno sa povratnicom, mene slučajno nema kući ili ga ne čujem, a na bolovanju sam, poštar mi ostavi poruku da podignem u roku od 5 dana i ja je ne podignem, računa li se to da sam ja to dobio? može li poslodavac reći da je isto oglasio na svojoj lokalnoj tabli za obavijesti pa da se računa da sam istu primio/pročitao?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravila o dostavi pismena uređena su Zakonom o upravnom postupku i primjenjuju se na dostavu u radnim odnosima te po tim pravilima, izneseno bi se smatralo neurednom dostavam, ali upozoravam, da poslodavac može svojim internim aktima predvidjeti oblik dostave putem oglasne ploče, u slučaju neuspješne dostave na kučnu adresu. Stvar je prilično škakljiva, stoga savjetujem krajnji oprez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao poslodavac sam propisao da se svi akti u pravilu dostavljaju na radnom mjestu, pa na kućnu adresu i nakon toga na oglasnoj ploči tri dana. Nakon toga se smatra da je pismena dostavljena...

Dosad nijedna inspekcija nije imala nikakvih primjedbi na ovaj članak...a i primjenjuje se..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, no stvar je u tome da sam na bolovanju.

mogu li oni raditi ovakvu invaziju?

šalju mi doma obavijest na koju se moram očitovati i imam rok od osam dana...

meni nije dostavljeno, zovu me telefonom da dođem po to, ja ne dolazim JER SAM NA BOLOVANJU!!!!

sigurno nije ništa dobro...

a oni meni vješaju na obavjesnu tablu, a ja ni ne mogu pročitati, JER SAM NA BOLOVANJU!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija