Jump to content

otkaz bez plaće


Elessar

Preporučene objave

Pozdrav, evo mog prvog posta ovdje. Evo što se dogodilo mom prijatelju, pa ne zanima koja su mu prava.

 

Prije dva mjeseca zaposlio se u jednoj trgovini i potpisao ugovor na mjesec dana. Pred istek tog ugovora u trgovini je ukraden predmet vrijednosti njegove plaće. Poslodavac mu je rekao da će mu u sljedećih 10 mjeseci uzimati od plaće kako bi pokrio manjak.

Zatim je potpisao ugovor opet na mjesec dana (iako je trebao na tri mjeseca). Dobio je plaću za prvih mjesec dana..

E, sada, kada mu je i taj ugovor istekao rečeno mu je da novi ugovor neće potpisivati, a plaću neće dobiti kako bi se pokrio gubitak!!! :-o

Tako da na kraju ispada da je radio besplatno mjesec dana!!! Ima li poslodavac pravo na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na savjetima!

 

Evo, išao je frend danas pitati za plaću, a tamo su mu rekli da plaća nije u potpunosti pokrila štetu i da ga mogu tužiti za naknadu štete :-(

Drugim riječima, ako on bude i dalje tražio plaću (a valjda je i dobio), oni će ga tužiti.... Pa se ti bori za svoja prava. Strašno!!! I što sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na komadu bijelog papira napišite na sredini "kaznena prijava".

Zatim opišite situaciju povrede vaših radničkih prava i potpišite se.Proslijedite to poštom sa povratnicom na Općinsko državno odvjetništvo, a drugu identičnu prijavu na policijsku postaju.

Sve dalje radi sustav zbog sumnje da ste oštečeni po čl.114a KZ-a.

Nakon 35 dana tražite šta je poduzeto !!!

Pa neka smradovi ne plaćaju radnike :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Elessar,

iskreno mi je žao što je i Vaš prijatelj samo jedan u nizu prevarenih djelatnika. Moram priznati da nisam pravnik, ali sam tužio poslodavca zbog protuzakonitog otkaza. Za razliku od drugih forumaša, ja Vam savjetujem da kažete prijatelju da sve zaboravi i nastavi živjeti. Moj slučaj je bio vrlo jasan, Zakon o radu govori meni u prilog, ali suci sude u korist poslodavca i svjesno krše Zakon. U presudi se pozivaju na neke dokaze koji uopće nisu priloženi spisu, svjesno se pozivaju na krive datume, a moj rad od 67 radnih dana kod poslodavca nazivaju samo "FAKTIČNI RAD", a tako će u skladu sa sudskom praksom suditi i Vašem prijatelju, iako je sudska praksa u suprotnosti sa Zakonom o radu. Većsam na ovom forumu tražio pomoć stručnjaka, pravnika, ali mi nitko ne može reći što je to "FAKTIČNI RAD" i u kojem zakonu je propisana definicija faktičnog rada. Stoga savjetujte prijatelja da sve to lijepo zaboravi, da nebi prolazio sve ono što sam i ja. Tri godine suda, puno potrošenih živaca, hrpu poslanog pisanog materijala, o novcu neću niti govoriti. Za sada toliko i pozdravite prijatelja.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija