Jump to content

duljina otkaznog roka


klema76

Preporučene objave

Planiram dati otkaz zbog prelaska na novi posao i sada me zanima koju duljinu otkaznog roka moram ispoštovati. U ugovoru (koji mi je dan tek 3 tjedna nakon što sam počela raditi i već dala otkaz na prethodnom poslu) je kao vrijeme trajanja otkaznog roka navedeno 3 mjeseca. Ugovor nije posebno sastavljan već je onaj obrazac tipa popuni kućice, valjda iz NN. Firma nema kolektivni ugovor. U njoj sam zaposlena 3 godine. Koji je minimalni otkazni rok koji bih mogla iskoristiti a da sve bude "čisto".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najmanje trajanje otkaznoga roka

 

Članak 120.

 

(1) U slučaju redovitog otkaza, otkazni rok je najmanje:

...

– mjesec dana i dva tjedna, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno dvije godine,

 

– dva mjeseca, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno pet godina,

...

(6) Kolektivnim ugovorom ili ugovorom o radu može se odrediti kraći otkazni rok za radnika nego za poslodavca, od roka određenog u stavku 1. ovoga članka, za slučaj kada radnik otkazuje ugovor o radu.

 

(7) Ako radnik otkazuje ugovor o radu, otkazni rok ne može biti duži od mjesec dana, ako on za to ima osobito važan razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija