Jump to content

Radni staž u HZMO


jiri

Preporučene objave

Kako se računa u HZMO radni staž?

Od 1.1.1999. godine sam 4 sata u mirovini zbog preostale radne sposobnosti. Od 1.2.2004. u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad.

Dobila sam povećanje na mirovinu od 4%, što znači

da sam u mirovini od 1.1.1999. godine...šta je sa razdobljem od 1.1.1999. do 1.2.2004. kako se to računa i pod šta taj period ide? :-?jirina.tovarloza@zg.t-com.hr[small][

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mirovini ste od 1.1.1999. što znači da Vam se za obračun mirovine uzeo radni staž do dana nastanka invalidnosti, a to je 1.1.1999. Prema ZOMO sva prava bivših invalida rada prevedena su u invalidsku mirovinu s tim datumom. Vama je vjerojatno zbog promjene u radnoj sposobnosti došlo do promjene u statusu invalidnosti s 1.2.2004. (ocjena vještaka) te Vam se od tog dana radi novi izračun mirovine. Kada bi u stanju invalidnosti došlo do promjene u smislu pogoršanja zdravstvenog stanja koje bi uzrokovalo opću nesposobnost za rad, radilo bi se o novom osiguranom slučaju, odnosno o drugoj vrsti mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija