Jump to content

Trudnicko bolovanje - molim pomoc


enibadi

Preporučene objave

Prijavljena sam od 20.09. kod poslodavca (mjesec dana radila neprijavljena), dogovorno mi se isplacuje minimalac preko tekuceg racuna (2.315,00 kn), ostalo u gotovini. Zatrudnila sam (najvjerojatnije 24.09!!), doktor preporucuje mirovanje - bolovanje zbog manjih komplikacija i godina starosti. Zanima me kolika bi bila naknada za vrijeme bolovanja u ovom slucaju, odnosno, isplati li mi se dogovoriti s poslodavcem isplatu pune place (i prijavu na istu) ? Zbog povecanog opsega posla i izrazito fer poslodavca ne bih jos otvarala bolovanje, vec krajem godine.

Molim za savjet, sto je najmudrije uciniti, kako da zastitim svoju bebu, svoja primanja tijekom bolovanja i porodiljnog te da istovremeno budem korektna prema poslodavcu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto je najmudrije uciniti, kako da zastitim svoju bebu

 

Tako što češ prestati misliti na sebe, svog poslodavca i svoj novčanik, obzirom na ono što je preporučio doktor.

 

I po ne znam koji put ovdje, ne otvaraju bolovanje i ne idu na bolovanje trudnice kad im se prohtje, kad se dogovore s poslodavcem i kad recimo zadovolje nekakve uvjete za nešto (naknadu pretpostavljam)

 

Takvu vrstu bolovanja otvara izabrani doktor na prijedlog doktora specijaliste temeljem medicinske indikacije za tako nešto. I sad veliš, makar navodiš da želiš zaštiti svoju bebu, da unatoč preporuci doktora specijaliste, zamisli, ne bi išla na bolovanje. Zbog zašto? Da si naštimaš plaću za veću eventualno naknadu? ideš.

 

I btw,

 

u tvom postu navedene su brojne povrede pravnog poretka, od poreznih zakona do eventualno u obiteljskom i kaznenom zakonu opisanih ponašanja, tak da prestani s takvim načinom i razmišljanja i rada i posveti se onome što je zapravo jedino bitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi u pravu sa osudjivanjem, napadanjem i ostalim tumacenjima..

 

trazila sam savjet, ne osudu.. postavila sam jasno pitanje bez pojasnjavanja obiteljske situacije smatrajuci nebitnim za (pravni ili ljudski) savjet. ne radi se o mom novcaniku, vec o sredstvima za zivot moje bebe i mene kao obitelji. kao samohrana buduca majka pokusavam saznati vrlo vazne odgovore za nas, na koji nacin i sa kojim sredstvima zivjeti..

poslodavac je vrlo korektan na nacin da mi je omogucio izuzetno povlastene uvjete rada koji nikako nece naskoditi mojoj bebi, a sve kako bih pomogla zavrsiti vrlo vazan projekt za firmu ciji zavrsetak se ocekuje u 12. mjesecu.

 

e sad, molim te, ako zelis pomoci, pojasnit ces mi postoji li razlika naknade na trudnickom bolovanju ovisno o iznosu place i postoji li ista razlika za porodiljni dopust?

je li sporan za bilo koju naknadu staz od 20.09.2007. (prije toga cca 11 godina staza sa malim prekidima prije 7 god. i posljednja 3 mj. na burzi uz naknadu-prije ovog poslodavca)?

 

unaprijed hvala na odgovoru-ima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadoknada plaće ti je 100% od osnovice, dakle 2.315,00 kn ukoliko zadovoljavaš prethodi staž osiguranja od neprekinutih 12 mjeseci, odnosno 18 mjeseci s prekidima, ukoliko ne zadovoljavaš taj kriterij onda je naknada plaće minimalna osamstotinjak i kusur kuna.

 

Za rodiljnu naknadu ti je osnovica posljednjih isplaćenih 6 plaća, odnosno i nadoknada plaća, pa ukoliko zadovoljavaš kriterij staža onda će i rodiljna naknada biti i prvih i drugih 6 mjeseci 2.315,00 kn.

 

Ukoliko kak ti veliš ne otvoriš bolovanje, već ostaneš raditi, tada se za obračun naknade plaće i kasnije rodiljne naknade za obračun uzimaju i te buduće stvarno isplaćene plaće.

 

Zadovoljna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Supruga i ja očekujemo treće dijete.Ona je zaposlena u privatnoj firmi i ovisno o noćnom radu(3 smjene) plaća joj je bila od 3700-4200,00 kn.

Po preporuci specijaliste dr.opće prakse joj otvara bolovanje s 15.10.o.g. u 4 mjesecu trudnoće.

Danas je dobila listu plaće na 1850,oo kn a ima stavka "porodiljska naknada na teret HZZO-a"

Zanima me da li se podnose kakvi zahtjevi (i koji) u HZZO ili to rješava firma u kojoj radi.Sva saznanja i savjeti su dobrodošli,vezano za naknadu isto kao i vezano za trogodišnji porodiljni dopust.

Ispričavam se ako sam pogriješio što nisam otvorio novu temu jer mislim da je slična.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija