Jump to content

Honorarni ugovor


azdajica

Preporučene objave

Nedavno sam se zaposlila u jednoj međunarodnoj organizaciji i potpisala honorarni ugovor na godinu dana, koji bi se kasnije trebao produzivati ali ostaje honorarni. Kako je organizacija oslobodjena placanja poreza, i moja placa je oslobodjena svih poreza, ja dobivam svoju bruto placu i na meni je na koji cu nacin srediti zdravstveno i mirovinsko. Zanima me koje su mi uopce opcije (za prijavu zdravstvenog i mirovinskog) i sto u slucaju porodiljnog, dali postoji neka bolja sansa od prijave na Zavod za zaposljavanje i ostvarivanje minimalca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno ne kuzim zasto ovakav ton. Posao je pravi i organizacija je ozbiljna, ali jednostavno je nemoguce to regulirati u u nasem sustavu. Al nisam ni trazila savjet u tom pogledu, nego me zanimalo na koji nacin mogu izvesti prijavu mirovinskog i zdravstvenog osiguranja na svoju ruku.

 

Molim vas konkretan odgovor bez suvisnih komentara :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada se već osječam izazvanim!

1. Honorarni ugovor ne postoji. Takav se naziv obično koristi za neki povremeni posao te se obično ugovara kao Ugovor o djelu.

2. Ako se ipak radi o Ugovoru o djelu (mada mi nije jasno s obzirom da se radi o ozbiljnoj org.) naručitelj je u tom slučaju dužan snositi sve treškove poreza, doprinosa... Rekli ste da Vam je isplačen bruto iznos, u tom slučaju dužni ste sami obračunati i platiti poreze i doprinose sukaldno Zakonu o porezu na dohodak.

3. Prijavu mirovinskog i zdravstvenog osiguranja na svoju ruku ne možete nikako izvesti jer niste u radnom odnosu.

4. Još se jednom ispričavam ako sam Vas uvrijedio, ali imao sam dobre namjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija