Jump to content

Špiuniranje računala od strane vlasnika tvrtke


Moonjumper

Preporučene objave

Dakle na svom računalu sam naišao na program koji špiunira sve što radim. Mailove, MSN, gleda prozore, kompletno sve što se tipka...itd... Koliko znam to baš nije po zakonu. Mislim da spada pod KZ č137 st.2 ". kojim je predviđeno kažnjavanje neovlaštenog prisluškivanja ili snimanja tuđe poruke u računalnom sustavu". Pitam ja vas Što sad? Ja bi ga tužio nekome ali kome, kako...

 

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Računalo je tvoje ili tvrtkino? Ako je tvoje onda možda imaš temelja za nekakav postupak. Ako je tvrtkino: trebao bi dobiti nogu jer koristiš resurse tvrtke za privatne potrebe. Pomalo sličiš na one likove iz zagrebačke vijećnice koji su se strašno usplahitili kako to da im za radnog vremena ne daju čitati novine. Kupi si kompić i doma radi što hoćeš!.Čak i filozofiraj o samoupravljanju......

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dozvoljavam si reći da je Vaše pitanje neumjesno i bolje da niste ništa pitali.

Slažem se sa mišljenjem prije mene, ali i da je računalo vlasništvo djelatnika koji sa njime radi za vrijeme radnog vremena ni tada ne bi smio raditi ništa privatno.

Oprostite, ali ni u samoupravljanju mi ne bi palo na pamet da tako radim, niti se je smjelo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija