Jump to content

putni nalog i liječnik


castanea

Preporučene objave

na osnovu čega doktor opće prakse daje ili odbija putni nalog ako se radi o liječenju u drugome gradu?

 

bila sam na terapiji 2 tjedna u gradu koji je 350 km udaljen od moga, na terapiji koja je jedinstvena i provodi se samo u toj bolnici u cijeloj hrvatskoj. od čitave grupe koja je bila na terapiji (nas 23) jedino moj doktor opće prakse mi nije dao putni nalog.

 

kome da se obratim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ti doktor opće prakse odbija izadati (pretpostavljam s pravom) putni nalog jerbo u bližoj zdravstvenoj ustanovi postoji ugovorena ta vrsta djelatnosti.

 

Ukoliko iz nekog razloga smatraš da to nije tako, možeš izjaviti prigovor kod svog doktora koji ti u tom slučaju izdaje tiskanicu Liječničkom povjerenstvu "po prigovoru". Ono donosi svoju ocjenu, kojom ako si nezadovoljna možeš zatražiti od HZZO izdavanja rješenja u upravnom postupku i dalje slijediti pravne lijekove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o valmod terapiji u varaždinu. ona je jedinstvena u čitavoj hrvatskoj. takva vrsta terapije se provodi samo u općoj bolnici u varaždinu i nigdje drugdje u čitavoj zemlji. zbog toga smatram kako imam pravo na putni nalog.

 

osim toga, od čitave grupe koja je bila na terapiji (nas 23) jedino moj doktor opće prakse nije dao putni nalog.

 

hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija