Jump to content

godišnji odmor nakon komplikacija za vrijeme trudnoce


chvarkica

Preporučene objave

Jel zna netko da li imam pravo koristiti go nakon komplikacija (odnosno da zatvorim bolovanje), a do otvaranja porodnog dopusta.. odnosno da li postoji uopce takva praksa i sta ako mi poslodavac to ne odobri? Vec su me odbili za koristenje prvog dijela godisnjeg odmora usmenim obrazlozenjem da sam trudna i nek uzmem bolovanje i da su oni zakon (radi se o sindikatu :).. ako sad ne iskoristim propast ce mi go za 2007. godinu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac te bez problema može odbiti u takovom slučaju (vidi odredbe o rasporedu korištenja go).

 

Bolovanje se ne otvara i zatvara kak tebi paše, već prema medicinskoj indikaciji koju utvrđuje ovlašteni doktor.

 

Nije mi baš jasno, ako si na bolovanju, i imaš nadoknadu plaće u tom slučaju kakvu imaš, čemu sad ovo s godišnjim odmorom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost imam indikacije za bolovanje do kraja trudnoce i tako mi je nalozeno.. nazalost, sikanirana sam od strane poslodavca od kada je saznao za moju trudnocu i po ljeti me odbio za koristenje godisnjeg odmora upravo jer nije znao sta bi mi drugo napravio.. zatim, odbio mi je dati potvrdu da sam zaposlena na neodredeno vrijeme pa mi je banka ukinula dopusteni minus po tekucem racunu - isto s ciljem da me diskriminira i maltretira.. ne znam kako da izborim bar neka svoja prava.. odustala sam od zahtjeva za go... sama sam promislila i shvatila da je suludo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam 100% sigurna, ali mislim da bi ti vraćanje na posao tj. korištenje GO nakon korištenja bolovanja srušilo prosjek plaće za porodiljni dopust tako da se to jednostavno ne isplati

 

zato se skoro ni jedna trudnica ne vraća na posao između bolovanja i porodiljnog, jer bi morala nositi novi prosjek plaće - a to bi značilo isplaćene plaće u zadnjih 6 mjeseci što ne uključuje naknadu s HZZO-a

 

GO se obično iskoristi ili prije odlaska na bolovanje ili po povratku s porodiljnog ako se tako može dogovoriti s poslodavcem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija