Jump to content

Obrtnik i bolovanje?


carp-10

Preporučene objave

Molim nekog ako zna odgovor. Vlasnik sam obrta gdje sam jedini zaposlen i na bolovanju sam 6mj zbog prometne nezgode gdje nisam bio krivac. Obrt nije u mirovanju jer imam ne naplačenih potraživanja koja pokušavam naplatiti. Nisam radno sposoban i tekuće troškove ne podmirujem jer ne ostvarujem prihod. Doprinose mi plaća država ali šta je sa ostalim troškovima? Ozljeda je na radu. Šta da radim, nemam prihoda a ni u dogledno vrijeme neću raditi. Da li u odštetnom zahtjevu moguče tražiti novac i za te troškove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tekuće trokove npr. HOK pokušajte riješti zahtjevom komori za oslobođenjem plaćanja.

Na kraju godine kad poreznoj dostavite DOH obvezno dostavite dokumentaicju o bolovanju. Tako ćete rještiti obvezu akontiranja poreza na dohodak. Odmah zatražite od PU promjenu rješenja o visini akontacije poreza na dohodak.

Ako ne obavljate djelatnost onda mislim da nema nekih značajnijih ostalih troškova (struja ,voda ,telefon).

Predlažem da uzmete odvjetnika koji će vam pomoći u sastavljanju odštetnog zahtjeva u kojemu može navesti i troškove o kojima govorite. Isto tako imate pravo na izgubljenu zaradu itd. itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija