Jump to content

Invalidska mirovina


jadnik

Preporučene objave

Dali mi netko može objasniti slijedeći slučaj.

Čovjek je stekao pravo na starosnu mirovinu predao zahtjev za umirovljenje. Budući da je imao pravo na neiskorišteni GO otišao je na godišnji. Dok je bio na godišnjem završio je kod doktora zbog nekih smetnji. Kod liječnika mu je dijagnosticirana ciroza jetre i zadržan je u bolnici na daljnjem liječenju. Uglavnom jetra su mu potpuno bila uništena i jedina mogučnost je bila transplatacija jetre. Jetra mu nije uništena od alkohola jer čovjek nije uopće pio, već su mu jetra nastradala od stresa. Doktori su rekli da više nikako nemože ostati u radnom odnosu sa ovim oboljenjem. U međuvremenu je umirovljen i dobio je mirovinu.

 

Pitanje glasi ima li on pravo na invalidsku mirovinu i dali bi ona bila povoljnija od trenutne pune starosne i puni staž?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam par pitanja vezanih za mirovinu, pa bih zamolio da mi odgovorite što prije jer mi je važno!

 

 

1. Kada dolazi novi zakon o i. mirovinama? Čuo sam neke priče da je zahtjev najbolje poslati prije nove godine jer dolazi novi, stroži zakon? Je li to istina?

2. Ako radim u Karlovačkoj županiji, a liječim se u Zagrebu, moram li zahtjev za mirovinu (prvo sudskom vještaku) predati u svojoj županiji, tj. mogu li sve to rješavati u Zagrebu, bez kontakata s liječnicima i sudskim vještacima u svojoj županiji?

3. Radim u prosvjeti 16 god..bih li dobio i kakvu otpremninu? Koliko se dugo čeka rješenje i koliko se uopće kreću iznosi mirovina?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo slučajno listam postove i vidim isti slučaj kao ja.

ja sam dobio invalidsku mirovinu, a evo podataka pa usporedi.

24 godine staža plus 10 godina na invalidnost je 34 god ukupnog staža. po izračunu mirovina 976 kn te uvećana na najnižu mirovinu koja je oko 1170 kn. napominjem ovo je bilo 2005 godine i preporučena mi je bila "profesionalna nesposobnost" jer kao to je povoljnije. danas je mirovina dosegla 1306 kn.

eto možda pomogne!?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija