Jump to content

Nakon porodiljnog me više ne trebaju!


lanatasa

Preporučene objave

Porodiljni mi traje do 15.11. a do 30.11. mi traje ugovor o radu. Na inspektoratu rada su mi rekli da sam dužna poslodavca obavijestiti da sam radno sposobna od 16.11., što sam i učinila. Nisu mi odgovorili pismeno već telefonom. Rečeno mi je da sam mogla da sam htijela doći raditi u 9 mj., i da me nisu dužni zvati več da se podrazumijeva i da im više netrebam i da tih 15 dana ostanem doma a nakon 30.11. da dođem po dokumente. Opet me inspektorat savjetovao da tel. razgovor nije mjerodavan, da su mi dužni pismeno odgovoriti tj. dati zaduženja za 15 dana jer mi inače mogu dati izvanredni otkaz. Ponovo sam im uputila pismo i to navela ali nitko se ne javlja. Što da radim, da ne izgubim svoja prava na burzi????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ti ugovor traje do 30.11. onda znaci da imas ugovor na odredeno vrijeme, sto ce reci da ti mogu slobodno i bez ikakvih dodatnih upozorenja vratiti tvoje dokumente jer tu se ne radi o nikakvom posebnom otkazu (spomenula si izvanredni?!?), jednostavno se radi o prestanku radnog odnosa zbog isteka vremena na koji je radni odnos sklopljen. Nazalost, drzavni inspektorat su hrpa sarlatana i imaju premalo znanja o praksi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj oprosti.. da ti odgovorim i na ovo.. ti slobodno dolazi na posao i sjedi tamo, otrpi tih 15 dana ili uzmi bolovanje ako se ne zelis ponizavati, za 15 dana mozes dobiti bolovanje nadam se... a nakon toga, slijedi ti isto ko i vecini trudnica.. tocno je da ti mogu dati izvanredan otkaz ako se ne pojavis na poslu iza 15.11. Zato - uzmi bolovanje da se bezveze tamo ne uzrujavas.....

nazalost ja imam ug na neodredeno i cim sam rekla da sam trudna rekli su mi da me radno mjesto nece cekati, pa me zivo interesira sta ce me docekati kad se vratim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radni odnos prestaje protekom roka za koji je zaključen, dakle 30.11. jer je na određeno vrijeme, bilo koju drugu vrstu prestanka radnog odnosa - možete dobiti samo ako se ne pojavite na svom radnom mjestu 15.11. Ponašanje vašeg poslodavca ne služi nikome na čast, ali je situacija takva da si većina to dopušta,nažalost.

Izjava da ne mate što tražiti na poslu 15 dana, ne stoji, jer da se ne pojavite, dobijate automatski otkaz, ostajete bez prava na naknadu preko zavoda za zapošljavanje. Pojavite se na poslu, probajte se dogovoriti, a ako ne ide, otiđite osobno kod inspektora rada. Isto tako ako vam poslodavac i dalje ne dopušta raditi, neka vam to sve da napismeno, papir trpi sve, a vi se pobrinite da imate što više dostavnica i dopisa u slučaju eventualnog spora. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija