Jump to content

prijetnje poslodavca


mify

Preporučene objave

Danas sam dala otkaz...ukratko, poslodavac mi prijeti, ne želi reći kakve to ružne "planove" ima za mene i sve mi se čini da ću nakon otkaznog roka (01.12.07.) ostati bez plaće (ne bih bila prva djelatnica u toj firmi koja bi tako završila) i da će otezati sa predavanjem radne knjižice.

Što mi je činiti kako bih to spriječila ili ako se već desi, što mogu učiniti ili kome prijaviti tu nerijetku nepravdu? Tužba? Inspekcija? Spremna sam ići do kraja, štogod to značilo.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam što želiš spriječiti, ne pišeš o tome. prijetnje? imaš li kakve dokaze? ako nemaš, na žalost, morat ćeš to zaboraviti. ovo ti govorim iz vlastitog iskustva. možeš mu eventualno natrkeljati na vrat inspekciju rada, ali zbog nekih drugih stvari (ako ih ima). za tužbu su ti neophodni materijalni dokazi. za odugovlačenje oko predaje radne knjižice postoji zakonski rok - e tu ga možeš stisnuti. ako baš želiš se malo prljavije igrati, zažicaj nekokog iz neke firme privatne da ti pošalje telegram u kojem se kaže da si dobila posao, ali moraš donijeti radnu knjižicu, to je uvijet. ako ti je ne da, tuži ga da je ne poštujući zakon nanio ti štetu i nisi dobila posao.

ukratko, mislim da ne možeš ništa više prema ovom što si napisala.

mify je napisao:

Danas sam dala otkaz...ukratko, poslodavac mi prijeti, ne želi reći kakve to ružne "planove" ima za mene i sve mi se čini da ću nakon otkaznog roka (01.12.07.) ostati bez plaće (ne bih bila prva djelatnica u toj firmi koja bi tako završila) i da će otezati sa predavanjem radne knjižice.

Što mi je činiti kako bih to spriječila ili ako se već desi, što mogu učiniti ili kome prijaviti tu nerijetku nepravdu? Tužba? Inspekcija? Spremna sam ići do kraja, štogod to značilo.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma prijetnje su tipa "vidjet ćeš ti još kakve ja imam planove za tebe, ali sad ti baš neću reći i nemoj me pitati.... a imam ja planove za tebe..." naravno, sa nimalo pozitivnim tonom. u kojem mi zakonskom roku treba vratiti knjižicu? platnu listu, obračun plaće ili kakogot se to zvalo nikada nisam niti dobila...(6mj sam u toj formi).

što u tom slučaju? dokaza niotkuda......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djelimice ti je dan odgovor gore, vidim...

nemaš dokaze nikakve? napravi ih..

kako ti je i rečeno gore, pošalji poslodavcu preporučeno pismo obavezno uz povratnicu u kojem zahtjevaš isplatne liste i radnu knjižicu, to sve u zakonski predviđenom roku. reci da ti treba radna knjižica jer si našla novi posao gdje te istu traže u roku npr 8 dana. nek se on raspituje u kojem roku treba ti je dati. još bolje bi bilo da neka druga firma tvojeg poslodavca zatraži tvoju knjižicu jer joj treba da te zaposli.

sretno

ako ti je ne da, prijava inspektoratu i imaš konačno materijalni dokaz -- osnovu za tužbu.

mify je napisao:

ma prijetnje su tipa "vidjet ćeš ti još kakve ja imam planove za tebe, ali sad ti baš neću reći i nemoj me pitati.... a imam ja planove za tebe..." naravno, sa nimalo pozitivnim tonom. u kojem mi zakonskom roku treba vratiti knjižicu? platnu listu, obračun plaće ili kakogot se to zvalo nikada nisam niti dobila...(6mj sam u toj formi).

što u tom slučaju? dokaza niotkuda......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lipi moji radili mi za muškoga oli za ženu ako nije čovik to je tako malo bitno!

 

NE DAJTE SE NEK DIŠPET PROKUVA!

 

TKO NA TVRDOJ STINI SVOJU POVIST PIŠE

TOM NEMOŽE NIKO PROŠLOST DA IZBRIŠE

VARAJU SE I NE MISLE TAKO

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO

 

Želim reći da morate misliti i na naše buduće generacije i da svojim indiferentnim ponašanjem nikako ne smimo dozvoliti da naša dica ispaštaju zbog našijeh grijehova!

 

BOG I HRVATI!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zavaravaj se time sto se ponasa kao da je sve u redu i ka da ste prijateljice!lijepo zatrazi svoju knjizicu i isplatne liste kako ti je gore vec netko odgovorio PISMENIM PUTEM PREPORUCENO SA POVRATNICOM kako bi poslije imala dokaz u svoju korist.Misslim da je rok za povrt knjizice oko 15 dana ali to mozes provjerit na inspektorijatu.moras paziti da ti ne istekne rok za prijavu na zdravstveno a na zavod se mozes prijaviti kad god ( barem je tako meni receno).ako ti ne vraca knjizicu podnesi prijavu nakod inspekcije rada.Puno srece :moli::vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija