Jump to content

Otkaz i godisnji odmor


Francuz

Preporučene objave

Pozdrav !

 

Evo kako sam dosad uvijek dobio valjani savjet na ovom forumu, ne mogu a da ne zatrazim jos jedan :-)

Naime, sutra dajem otkaz u firmi jer sam nasao bolji posao. Zelim taj prijelaz iskoristiti na najbolji nacin (citaj s najvecom pauzom) kako bi imao vremena dovrsiti magistarski rad. Ono sto me zanima je sljedece :

- pod kojim uvjetima mogu dobiti manji otkazni rok od mjesec dana osim izvanrednih uvjeta. Jel dogovor s poslodavcem jedino rjesenje?

 

- da li bolovanje produljuje otkazni rok ili moze uci u njega?

 

- da li se moze prenijeti preostali GO kod novog poslodavca ako je pauza izmedju dva posla duza od 8 dana ? jel i ovdje moguc dogovor s novim poslodavcem jer u zakonu pise max. 8 dana?

 

Hvala na odgovorima :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod redovnog otkaza ukoliko se ne mozete dogovoriti sa poslodavcem o dužini otkaznog roka tada se morate pridržavati ugovorenog odnosno zakonom propisanog otkaznog roka

 

bolovanje odnosno privremena nesposobnost za rad ne ulazi u otkazni rok

odnosno u vašem slučaju poslodavac može inzistirati da i nakon bolovanja odradite otkazni rok

 

rok od 8 dana je propisan zakonom

pa ukoliko se ne uspijete dogovoriti tada poslodavac može inzistirati na njemu

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija